Український ветеранський фонд презентував путівник «Шлях ветерана»

 

Кому потрібен посібник?

 

Довідник необхідний для тих, хто звільняється зі служби або стикається з викликами соціальної адаптації. У путівнику зібрано покрокові алгоритми дій щодо звільнення з різних причин. Зокрема за станом здоров’я, віком чи після повернення з полону. У ньому є відповіді на питання про оформлення виплат та отримання соціальних гарантій для військових і членів їхніх родин.

 

«Ми маємо розробляти ефективні механізми підтримки та супроводу цих людей. Одним із таких механізмів є посібник «Шлях ветерана», над яким працювала команда Українського ветеранського фонду. Надзвичайно важливо спрямовувати, координувати і направляти людей на їхньому непростому шляху повернення та подальшої реінтеграції до цивільного життя», — зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юля Кіріллова.

 

Ідея створити «Шлях ветерана» зʼявилася в результаті аналізу запитів військових, ветеранів та їхніх родичів, з якими вони звертаються на Гарячу лінію кризової підтримки Українського ветеранського фонду.

 

«Щоб створити путівник, ми ретельно проаналізували, які питання найбільше хвилюють наших захисників та захисниць, і акумулювали необхідну інформацію в невеличкому посібнику. Він допоможе зрозуміти, на якому етапі людина перебуває зараз, які кроки має здійснити надалі», — пояснив юрист фонду та ветеран Ярослав Хоменко.

 

Посібник не просто спрощує для військових проходження бюрократичних процедур. Він дає чіткі практичні рекомендації, які допоможуть уникнути додаткових труднощів. Упорядкували посібник юристи Українського ветеранського фонду за підтримки Міжнародний фонд «Відродження».

 

«Путівник «Шлях ветерана» допоможе багатьом родинам, тому дуже вдячна, що наша співпраця з Українським ветеранським фондом вдалася і її результат буде корисний ветеранам та ветеранкам», — зауважила менеджерка програм Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко.

 

Де знайти посібник?

 

Поширюватимуть його через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а його pdf-версію можна завантажити на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням: https://veteranfund.com.ua/…/10/SHliakh-veterana-druk.pdf

 

Мінветеранів