Найнесподіваніший спосіб зміцнити свою імунну систему та здоров’я в цілому

Щоденники ведуть не лише тривожні підлітки, а й такі успішні люди як Опра Вінфрі та Річард Бренсон.

Вони чудово розуміють, що щоденник призначений не лише для того, щоб ділитися переживаннями, інформує Ukr.Media.

Багато експертів стверджують, що ведення щоденника допоможе вам не лише впоратися зі стресом на роботі, а й відстежити певні патерни, прояснити думки, допомогти у навчанні, знайти вирішення проблем та підвищити творчий потенціал.

Це досить вагомий аргумент на користь того, щоб виділити 10 хвилин на день на те, щоб сісти і висловити свої думки в письмовій формі. До того ж, нещодавно дослідники виявили ще одну причину, через яку ведення щоденника піде на користь, і яка особливо актуальна в сезон застуд. Ведення щоденника позитивно впливає на ваше фізичне здоров'я.

Боротьба з інфекцією за допомогою ручки та паперу

Про цю дивовижну перевагу ведення щоденника стало відомо із статті Кіри Ньюман для Greater Good Science Center Каліфорнійського університету в Берклі. У цій статті розповідається не лише про багато переваг ведення щоденника, особливо у важкі часи, але й про сучасні дослідження, які показують, що ведення щоденника може також вплинути на вашу імунну систему та настрій.

В одному дослідженні, яке наводить у приклад Ньюман, вчені розділили добровольців на дві групи. Учасники першої групи записували все, що відбувалося з ними протягом дня. Учасникам другої групи було дано завдання написати про свої життєві труднощі та травми. Потім усім учасникам дослідження зробили щеплення від гепатиту та потім ще дві ревакцинації.

Швидше за все, ви подумали б, що все те, що добровольці писали в щоденник, ніяк не вплинуло на реакцію організму на вакцину. Але вчені побачили інший результат.

Згідно з аналізом крові, у групи, яка писала про свої переживання, рівень антитіл був вищим безпосередньо перед останньою ревакцинацією, а також двома місяцями пізніше.

Тоді як перша група мала цілком здорову реакцію на вакцину, «ведення щоденника може значно допомогти людям з ослабленим імунітетом, а також під час використання вакцин, які не стимулюють імунну систему», — пише Ньюман.

Відмінний спосіб упоратися з проблемами

І це не єдине дослідження, яке проводить межу між веденням щоденника та зміцненням здоров'я. "Ведення щоденника також може зміцнити нашу імунну систему при зараженні вірусом", — додає Ньюман. Вона посилається на дослідження, що показало, що у студентів коледжу, які хворіли на мононуклеоз і при цьому писали про свої переживання в щоденнику, була сильніша імунна відповідь для боротьби з інфекцією.

Чому так? У своїй статті Ньюман набагато глибше розкриває це питання, але все ж таки ключовий висновок зрозумілий усім: ведення щоденника — це відмінний спосіб впоратися з проблемами, знизити рівень стресу і знайти вирішення проблеми. У нинішні тривожні часи варто серйозно замислитися над тим, щоб запозичити собі цю просту повсякденну звичку.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.

Источник