Офіційний Берлін категорично відкидає ідею направлення в Україну своїх солдатів у будь-якій якості та кількості зараз, але німецькі військові обговорюють різні сценарії на час, коли активні бойові дії на фронті завершаться.
Це підтвердив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус в ефірі радіо Deutschlandfunk, повідомляє Укрінформ.
Пісторіус погодився з канцлером і своїм однопартійцем по СДПН Олафом Шольцом у тому, що на сьогодні про жодне направлення в Україну солдатів Бундесверу не може навіть йтися, але фактично не виключив можливість участі в миротворчій місії.
«Одна справа — наземні війська зараз — це Німеччина виключає. І справедливо», — підкреслив політик.
Водночас він зазначив, що «інша справа – що буде після завершення бойових дій». Глава Міноборони переконаний, що обговорювати це публічно зараз не на часі. Втім, це не означає, що фахівці не думають і не дискутують на цю тему зараз, додав він у відповідь на зауваження модераторки про те, що Франція і Велика Британія відкрито обговорюють свою можливу участь у миротворчій місії в Україні, а Німеччина не дає зрозуміти, чи готова вона буде долучитися до своїх союзників.
«Я не сказав, що ми цього не робимо. Я сказав, що ми про це не говоримо. Думаємо – щось абсолютно інше. Думати треба про все, про всі можливі ситуації, та бути підготовленими якнайкраще до всіх можливих сценаріїв. Але це не означає, що ми розкриваємо ці сценарії та хочемо наразі про них спекулювати. … Ми готуємося, ми програємо сценарії, але робимо це конфіденційно, щоб не викладати свої карти на стіл… Це нікому не допомагає», — сказав Пісторіус.
Він зазначив, що коли, і взагалі — якщо, буде досягнуто припинення вогню, то хтось — НАТО, ЄС, будь-хто — буде передбачати там миротворчі заходи з використанням військових засобів, тоді почнуться дискусії про те, хто братиме в них участь. Це, продовжив міністр, залежатиме від характеру мандату, обсягу, вимог, у тому числі, від згоди протиборчих сторін.
Тож, зауважив міністр, сьогодні не може бути серйозного обговорення, але говорити про це потрібно буде тоді, коли настане момент, «і не через голови тих, хто причетний».
Коментуючи слова міністерки закордонних справ Анналени Бербок на зустрічі НАТО раніше цього тижня, які викликали дуже бурхливу реакцію, Пісторіус зазначив, що Бербок висловилася «дуже загально».
Як повідомлялося, Бербок уникла прямої відповіді на те, чи готова буде Німеччина долучитися до миротворчих зусиль в Україні після досягнення домовленості про припинення вогню. Втім, багато ЗМІ інтерпретували це як підтвердження такої готовності.
Залиште відповідь