Українські яблука не експортуються через слабкий маркетинг

Тільки активна маркетингова позиція може врятувати виробників від утилізації навіть якісної продукції.

У вересні 2018 року Україна експортувала лише 2,4 тис. тонн яблук, на 8% менше, ніж у вересні 2017 року. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА), інформує Ukr.Media.

Незважаючи на рекордно низькі ціни, наші виробники і далі займають занадто пасивну позицію в просуванні експорту. Але в цьому сезоні тільки активна маркетингова позиція може врятувати виробників від утилізації навіть якісної продукції, адже її зараз дуже багато і в Молдові, і в Польщі, і в інших країнах Європи.

Незважаючи на уповільнення темпів експорту у вересні, впродовж першого кварталу поточного сезону Україна збільшила відвантаження яблук на зовнішні ринки порівняно з тим же періодом попереднього. Всього було експортовано 4,7 тис. тонн яблук, або на 52% більше, ніж впродовж липня — вересня 2017 року.

Щоб стабілізувати ціну на яблуко, Україні потрібно щомісяця експортувати не менше 10 тис. тонн продукції, а краще 15 тис. тонн. Фактично, до вересня Україна досить успішно експортувала ранні сорти яблука, які не підлягають зберіганню. Коли ж настав час експортувати пізні сорти, які забезпечують понад 90% всього виробництва, фермери виявилися не готовими до цінових реалій і високого рівня конкуренції в Європі.

У той же час в УПОА вважають, що в жовтні обсяги експорту яблука значно збільшаться, і можуть вперше досягти 10 тис. тонн. При цьому, згідно з прогнозами аналітиків асоціації, загальний експорт впродож сезону-2018/19 років може скласти 80-90 тис. тонн. Такий обсяг експорту не дозволить стабілізувати ціни, адже надлишок експерти оцінюють в 150-170 тис. тонн.

Джерело