«Про це мало хто знає»: Чи варто витрачатися на авокадо

Викриття найбільш розпіареного продукту.

Дуже часто можна почути, що авокадо супер корисний продукт, усім потрібно їсти авокадо щодня. З іншого боку купувати авокадо щодня — досить клопітно для бюджету, тим більше ще не завжди можна купити якісне авокадо в наших магазинах, інформує Ukr.Media.

Чи варто витрачатися на авокадо? Давайте розбиратися!

Користь авокадо

Авокадо — це фрукт, що має безліч цінних поживних речовин, які сприяють зміцненню імунітету, поліпшенню травлення та загальному стану здоров'я.

Користь авокадо полягає в його багатому складі. У ньому містяться вітаміни групи B, які необхідні для хорошої роботи нервової системи та обміну речовин. Вітамін Е, який є в авокадо, є потужним антиоксидантом і сприяє уповільненню процесів старіння, багатий клітковиною, яка покращує травлення.

Наскільки ми поповнимо добові потреби у вітамінах та мінералах якщо будемо з'їдати 1 авокадо на день?

Наприклад, вітаміну С на кожні 100 г міститься 10 мг (добова доза для людини 50 мг). Таким чином потрібно з'їсти пів кіло авокадо, щоб поповнити дефіцит вітаміну С, а от якщо взяти ківі, то знадобиться всього половина цієї ягоди. Те ж саме з іншими вітамінами та мінералами, вони дійсно є, але їх дуже мало.

Вітаміни та мінерали, які містяться в 100 г авокадо (у відсотках від добової норми):

  • Вітамін В1 — 4%
  • Вітамін В2 — 7%
  • Вітамін В6 — 13%
  • Вітамін Е — 14%
  • Вітамін К — 18%
  • Калій — 19%
  • Фосфор — 6%
  • Магній — 7%
  • Мідь — 19%
  • Марганець — 7%

Підсумовуючи, ми бачимо, що вітаміни та мінерали є, але, щоб поповнювати добову потребу потрібно з'їдати пів кілограма авокадо щодня. Це не дуже доцільно, тому що є величезна кількість овочів та фруктів, де цих вітамінів та мінералів набагато більше.

Цікавий факт про Омега-3

У 100 г авокадо міститься всього 5% від добової норми Омега-3 жирних кислот у вигляді ALA (Альфа-ліноленова кислота). Тому розглядати авокадо як джерело Омега-3 точно не варто! Містить мало, а засвоїться організмом ще менше, тому що у ALA жирних кислот низька біодоступність, це означає, що з молекул, що потрапляють у кишечник, засвоюється набагато менше!

Про це мало хто знає

В авокадо міститься не тільки Омега-3, але й Омега-6. Але є один нюанс, про який ніхто не говорить. Співвідношення Омега-3 до Омега-6 і воно становить 13:1, Омега-6 набагато більше і це не дуже добре!

Обидві ці кислоти необхідні, але функції вони виконують різні. Якщо Омега-3 має протизапальну дію, то Омега-6 прозапальну. Вчені дійшли висновку, що необхідно дотримуватися здорового балансу Омега-3 до Омега-6 і він становить 4:1.

Доцільність

Авокадо просто розпіарили, витрачатися на авокадо не доцільно. Так, фрукт безсумнівно смачний та корисний, але в плані користі у авокадо дуже хороший піар. У той час, коли є більш дешеві, доступні та корисні продукти.

Які? Наприклад, буряк, морква, білокачанна капуста.

Але якщо ви дуже любите авокадо, якщо вам подобається його смак, любите додавати його в салати, звичайно не варто від нього відмовлятися, їжте на здоров'я!

Як правильно вибрати ідеальне авокадо

Щоб вибрати хороше авокадо, слід звернути увагу на наступне:

На шкірці не повинно бути темних плям, порізів.

Стигле авокадо має бути м'яким на дотик, при натисканні плід повинен легко прогинатися, але не надто м'яким, це вже говорить про те, що плід перестиглий і купувати його не слід.

Під плодоніжкою авокадо має бути яскраво-зеленого кольору.

Як зберігати авокадо

Якщо авокадо ціле, зберігаємо його в пакеті в холодильнику. Якщо розрізали і половина у вас залишилася, то для того, щоб авокадо не почорніло і зберегло свіжість, перекладіть його в контейнер шкіркою вгору, залийте холодною водою і приберіть у холодильник (зберігається 2 доби без лимона, без кислоти).

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що авокадо — це корисний продукт, але чи варто на нього витрачатися? Так, варто, якщо вам подобається його смак, але супер корисним його назвати не можна. Якщо ви хочете отримувати максимальну користь від харчування, то не чекайте від авокадо чудес.

Усім здоров'я та щастя!

Источник