Фото: Getty Images (ілюстративне фото) Кількість банків з іноземною участю в Росії зменшилося до мінімуму за десять років
Зниження кількості банків з іноземним капіталом відбувається на тлі продажу російських активів іноземними власниками, особливо з «недружніх» країн.
В Росії кількість банків з іноземною участю впала до мінімуму за останні десять років. З початку 2024 року їх стало менше з 89 до 85 станом на жовтень, повідомляють росЗМІ, посилаючись на дані Центрального банку РФ.
З цих 85 банків 78 мають універсальні ліцензії, а ще сім — базову, що обмежує їхні можливості, зокрема у відкритті філій.
Зниження кількості банків з іноземним капіталом відбувається на тлі продажу російських активів іноземними власниками, особливо з «недружніх» країн.
Зокрема, в травні 2024 року російські активи британського HSBC були куплені «Експобанком», а нідерландська Yandex N.V. закрила угоду з продажу Яндекс-Банку топ-менеджменту корпорації. Два іноземні банки також ліквідували свої російські відділення, зокрема швейцарський Cramer & Cie SA та російську «дочку» American Express.
Обсяг операцій банків з іноземним капіталом також зменшується через обмеження, які накладають регулятори материнських компаній. Так, під тиском Європейського центрального банку значно скоротили свою діяльність в Росії UniCredit і Райффайзенбанк. Це також пов’язано з ризиками вторинних санкцій для дочірніх структур міжнародних банків. Відхід іноземних гравців веде до зменшення конкуренції на ринку, що може спричинити зростання банківських тарифів та комісій.
Розвиток ситуації залежить від політичної ситуації та санкцій, і не виключено, що кількість банків з іноземною участю в Росії продовжить зменшуватись.
Нагадаємо, раніше банки Об’єднаних Арабських Еміратів посилили контроль за транзакціями, пов’язаними з російськими компаніями.
Держбанк Росії ВТБ, який потрапив під західні санкції та відключений від системи SWIFT, закриває єдиний дочірній підрозділ в Африці.
Залиште відповідь