Фото: Рада суддів України Засідання Ради суддів України відбулося 22 січня
Рада суддів заявила, що обшуки в приміщеннях та за місцем проживання судді без ухвали слідчого судді містять ознаки втручання в діяльність судді та загрожують суддівській незалежності.
Рада суддів України визнала дії, пов’язані з обшуками у судді Анатолія Івченка без ухвали слідчого судді, такими, що мають ознаки втручання у правосуддя, та звернулася до Генпрокурора щодо проведення перевірки. Про це повідомляє Судово-юридична газета.
За інформацією видання, 22 січня відбулося засідання Ради суддів України, під час якого було розглянуто питання про звернення зборів суддів Господарського суду міста Києва з повідомленням про втручання в діяльність судді та вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.
Своєю чергою, збори суддів Господарського суду Києва були скликані як реакція на події, що відбулися в приміщенні суду і пов’язані з суддею Анатолієм Івченком. Раніше до Ради суддів України звернувся сам суддя.
У підсумку Рада суддів вирішила:
1. Визнати дії, пов’язані з обшуками в приміщеннях Господарського суду міста Києва та за місцем проживання судді Івченка Анатолія Миколайовича без ухвали слідчого судді, такими, що містять ознаки втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя та загрожують суддівській незалежності.
2. Звернутися до Генерального прокурора із закликом ініціювати перевірку фактів можливих порушень норм Кримінального процесуального кодексу України під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №62023000000000707 та забезпечити інформування Ради суддів України про результати проведеної перевірки у двомісячний строк.
3. Звернути увагу уповноважених органів державної влади на необхідність дотримання конституційних гарантій незалежності суддів, неприпустимості незаконного впливу, тиску або втручання в їхню діяльність.
4. Закликати органи державної влади, включно з Державним бюро розслідувань та Офісом Генерального прокурора, суворо дотримуватися принципів верховенства права та гарантій незалежності судової влади під час досудового розслідування кримінальних проваджень.
5. Направити це рішення до Вищої ради правосуддя для розгляду в межах повноважень з метою забезпечення незалежності судової влади та дотримання принципу законності у кримінальному провадженні.
Як повідомлялося, раніше діючому судді Господарського суду Києва, президенту-втікачу та прем’єр-міністру його часів повідомлено про підозру у державній зраді (ч.2 ст.28, ч.1 ст.111 у редакції від 05.04.2001 р.).
За даними слідства, група посадових осіб, серед яких були й судді, діючи за попередньою змовою, використовували своє службове становище для ухвалення завідомо неправомірних рішень. Ці дії супроводжувалися маніпуляціями із системою автоматизованого розподілу судових справ, що забезпечило призначення «потрібних»суддів для розгляду конкретних справ.
В ході розслідування було проведено низку обшуків. Досудове розслідування та оперативний супровід здійснює ДБР.
Залиште відповідь