Пити чи не пити розчинну каву: про, що краще знати.
У розчинної кави дві основні переваги. Її простіше приготувати, наливши в чашку окріп і додавши ложку гранул. І коштує вона дешевше. Погодьтеся, що це чимало. Саме тому популярність розчинної кави продовжує зростати з року в рік, виробництво в усьому світі розширюється, а обсяги продажів зростають, інформує Ukr.Media.
Коли та навіщо винайшли розчинну каву?
Спроби винайти кавовий порошок почалися ще в 17 столітті. Каву миттєвого приготування, названу «Кавовою сумішшю», створили в 1771 році в Британії. Але першим, хто налагодив технологію з виробництва розчинної кави, був бельгійський вчений, який переїхав жити в США, Джордж Констант Вашингтон. У 1910 році він випустив напій під маркою «Red E Coffee». Потім, в кінці 19-го століття був винайдений продукт під назвою Camp Coffee, який представляв собою суміш, що складається з води, цукру, кавової есенції та цикорію.
Надалі популярність розчинної кави різко зросла під час Першої Світової війни, коли солдатам був потрібний спосіб швидко заповнити сили і зарядитися енергією, але при цьому напій було б зручно носити з собою. Після цього солдати, які повернулися з війни, відкрили красу розчинної кави своїм родинам, і напій став звичною частиною життя.
На честь найвідомішого виробника розчинної кави солдатські олов'яні кухлі стали називати «чашками Джо».
Як роблять розчинну каву?
Зелені зерна очищають і перебирають, а потім обсмажують і перемелюють. Суміш завантажують в якусь подобу величезної кавоварки, де під високим тиском через потік гарячої води пропускають мелені частинки кави. Називається цей процес — екстракцією, і він по суті нічим не відрізняється від того, як ми варимо вдома каву в турці. Тільки вдома на цьому все і закінчується, а от на виробництві розчинної кави — тільки починається.
Отриманий екстракт збирають у цистерни, де з нього видаляють зайву вологу. Концентрований екстракт подають у субліматори, розпилюють і заморожують. Такі шматочки «замороженої кави» потім розбиваються на гранули і відправляються в вакуумну сушку, де лід випаровується, залишаючи гранули розчинної кави.
Найчастіше розчинну каву виробляють із зерен робусти, тому що в ній міститься більше кофеїну, а аромат кавового напою надають з допомогою додавання кавових олій, тому що після всіх стадій обробки в кавових гранул запаху практично немає.
Чи володіє розчинний напій якимись характеристиками зернової кави?
Так, він містить антиоксиданти, можливо, навіть в більшій концентрації, ніж зернова кава. Дослідження показують, що вживання розчинної кави також, як і звичайної, може сприяти поліпшенню роботи мозку і знижує ймовірність розвитку певних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.
Скільки кофеїну в розчинній каві?
Менше, ніж у зерновій. Тому, якщо вам необхідно всю ніч працювати без сну, на розчинну каву покладатися не варто. Але якщо ви хочете скоротити споживання кофеїну, розчинна кава якраз підійде.
Одна чашка розчинної кави містить від 30 до 90 мг кофеїну в порівнянні з зерновою кавою, який містить 70-140 мг.
У чому основний недолік розчинної кави?
Недоліком розчинної кави є хімічний склад. Вона містить акриламід, потенційно шкідлива речовина, яка утворюється при обсмажуванні кавових зерен. Розчинна кава може містити його у два рази більше, чим кава в зернах. Однак кількість акриламіду в розчинній каві все ж залишається в межах допустимих норм.
Також розчинна кава (як і будь-яка інша) посилює дію ліків. Це пов'язано з тим, що після вживання кави кислотність в шлунку підвищується, і в результаті лікарські препарати розчиняються швидше. Також будь-яку каву не рекомендується пити людям з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
Залиште відповідь