Як діяти, якщо про вас пліткують.
В наш час з роботою, звичайно, важкувато. І якщо людина і знайде підходящу, то досвіду не вистачає, стажу не вистачає або ж… завжди причина якась знайдеться, інформує Ukr.Media.
І ось людина все-таки влаштувалася — знайшла. Звичайно ж спочатку важко, але працювати треба і людина починає пристосовуватися — колектив новий, люди і начальник також, та ще й обстановка.
Добре, якщо все добре, хоча це і рідкість. А якщо ж ще й плітки… Найчастіше причиною пліток на роботі стає заздрість і нечесна конкурентна боротьба.
Бажання того, хто поширює неправдиву інформацію про людину, — притягти увагу керівництва до своєї персони і очорнити того, хто опинився попереду на кар'єрних сходах або ж хоча б за декілька кроків від підвищення.
Таким чином, плітка — це непряме визнання успіхів людини. Хоча, тій же людині від цього абсолютно не легше.
Іспанська мудрість говорить: "Хто пліткує з вами, той пліткує і про вас".
Чого робити не потрібно
І які б плітки в колективі не заводилися, однозначно, не варто дратуватися, влаштовувати розборки і скандали на робочому місці. Адже саме цього і домагається пліткар.
Його бажання залежить тільки в одному — це виставити людину публічно в непривабливому світлі.
Важливо поговорити з пліткарем
Звичайно ж, мовчати, теж не варто. Адже люди в таких випадках подейкують, що диму без вогню не буває.
Слід у першу чергу поговорити з недоброзичливцем на чистоту. Найкраще цим зайнятися при свідках, але обов'язково в діловому тоні, спокійно, не підвищуючи при цьому голос.
Виправдовуватися, звичайно ж не слід, як і звинувачувати пліткаря в цьому, можна просто делікатно запитати, звідки взялася та чи інша спотворена інформація, а також чи є конкретні аргументи з приводу «недопрацьовування», або це прості домисли.
І однозначно слід оголосити при всіх, що саме та людина поводиться, як справжній пліткар, але одночасно з тим, слід показати і надію на те, що можливо все-таки — це одні (якісь) непорозуміння.
Чи можна уникнути пліток
Взагалі-то пліток уникнути нереально, і навіть помінявши місце роботи, колектив, можна змінити тільки джерело пересудів. І якщо раніше плітки поширювала Оксана, то тепер буде Інна Іванівна.
Іншими словами, ніякі перебіжки на іншу роботу, в інший колектив проблем не вирішують. Краще, звичайно, "покопатися" в змісті наклепу.
І якщо хтось вирішив, що інший співробітник не допрацьовує, він у першу чергу сам, очевидно, недалекоглядний. А якщо людина ще й новенька в колективі, то… але, не слід відразу ж мчати до шефа — це абсолютно не вихід з такої ситуації.
Адже начальство також може добре придивитися до співробітника і вигоди людині від таких «пробіжок» ніякої по суті не може бути… Може, краще все-таки приймати чиїсь витівки, як плітку, а не як факт.
Важливий факт
65 відсотків усіх пліток поширюється під час обідньої перерви, перекурів, проведення часу за межами офісу.
Краще, звичайно, якщо вже складається така ситуація — просто уникати подібних місць, або чекати і вірити щиро, що все це проходить, і все налагодиться, звичайно при позитивних результатах в роботі.
Залиште відповідь