Що стоїть за цим словом, і як воно може проявитися у вашому житті.
Як часто ви чуєте і вимовляєте слово "повинен"? Воно постійно присутнє в нашому лексиконі, в рекламі, засобах масової інформації і так далі. Давайте з'ясуємо, що стоїть за цим словом, і як воно може проявитися у вашому житті, інформує Ukr.Media.
Коли ви в останній раз його використовували? Знайдіть хвилинку, щоб обміркувати це.
Активна форма самокритики
"Повинен" — це активна форма самокритики. Саме слово здається спочатку негативним. Використовуючи його як частину нашого повсякденного словника та розмови з собою, ми часто відчуваємо тривогу, стрес і розчарування.
Суспільство, засоби масової інформації, сім'я та друзі змусили нас думати, що "брати на себе відповідальність" — це звичайна справа, але це не зовсім так. Коли ми щось комусь винні, ми, швидше за все, не раді тому, що робимо.
Слову "повинен" немає місця в нашому лексиконі
Цьому слову немає місця в нашому лексиконі. Це може викликати безліч негативних емоцій. Хоча ми можемо використовувати "відповідальність" як форму мотивації, ми ненавмисно відчуваємо сором і провину через те, що, як ми сподіваємося, станеться в майбутньому.
Ви коли-небудь говорили собі такі фрази?
- "Я повинна бути товариською сьогодні ввечері".
- "Я повинен намагатися більше".
- "Я повинен зателефонувати комусь (другові, батькові тощо)".
- "Я повинен знати краще".
- "Я повинен тренуватися".
- "Я повинен сісти на дієту або харчуватися більш здоровою їжею".
Спробуйте зупинитися і прислухатися до того, що ви відчуваєте після того, як звалили на себе ці зобов'язання. Чи викликає це протилежну реакцію на намір? Замість того, щоб мотивувати вас, чи сприяє це тиску, сорому, розчаруванню та відчаю? Що ми можемо зробити замість цього?
Переформулюйте фразу
Пам'ятайте про те, що ви не завжди повинні. Як ви можете переформулювати фразу? Наприклад, спробуйте замінити деякі з ваших найбільш поширених тверджень зі словом "повинен" на:
- "Я хотів би…"
- "Я, ймовірно,…"
- "Я сподіваюся, що я…"
- "Я збираюся спробувати…"
- "Для мене важливо…"
Давайте зруйнуємо цю поширену модель негативного мислення, яка може сприяти виникненню відчуття страху або неадекватності. Роблячи це, ми виявимо, що чинимо на себе менше тиску.
Перефразування наших тверджень "повинен" допоможе пом'якшити цей негативний вплив, який впливає як на наш розум, так і на тіло. Слова мають вагу і можуть бути величезним тягарем для нашої психіки. Давайте перенаправимо цю енергію. Пам'ятайте, що часто в житті ми не "повинні", ми саме "хочемо".
Залиште відповідь