Чому вершкове масло може бути шкідливим.
Мало хто з нас в дитинстві не їв на сніданок кашу з вершковим маслом, оскільки вважалося і вважається досі, що це дуже ситно і корисно. Більш того, сьогодні навіть у багатьох ресторанах подають хрусткі тости зі скибочкою свіжого масла, і це користується величезною популярністю серед гостей. Але чи таке воно корисне для здоров'я, і як часто його можна їсти насправді?
Говорячи науковою мовою, вершкове масло — це молоковмісний продукт, отриманий шляхом збивання вершків. До його складу входить безліч вітамінів і корисних елементів — залізо, натрій, фосфор, кальцій, вітаміни B, С та інші. Однією з особливостей цього продукту є високий вміст молочних жирів (50-82,5% — у звичайному маслі і не менше 99% — в топленому), інформує Ukr.Media.
Чим корисне вершкове масло
Практично кожна господиня в приготуванні страв використовує вершкове масло, оскільки воно робить їжу не тільки смачною, але і корисною. Щоденне вживання цього продукту в невеликих кількостях зміцнює нервову і серцево-судинну системи, покращує роботу печінки і жовчного міхура, підвищує гостроту зору. Більш того, в поєднанні з хрусткою скибочкою хліба вершкове масло може стати відмінним доповненням до сніданку.
Жирні кислоти, що входять до складу цього продукту, особливо необхідні дітям, адже вони стимулюють нормальний розвиток мозкових клітин, запобігаючи затримку розумового розвитку. Організму дорослої людини також потрібно отримувати разом з їжею корисні жири, тому що без них неможливий своєчасний розвиток клітин всього організму. Попри це, ставлення дієтологів до жирних кислот може бути досить суперечливим, оскільки насичені жири підвищують холестерин, а ненасичені, навпаки, його знижують. Відповідно, щоб не йти в крайнощі, в обох випадках необхідно чітко дотримуватися норму вживання продукту.
Вітамін С, потрапляючи в організм разом з вершковим маслом, зміцнює імунітет і бере участь в боротьбі з бактеріями і вірусами. Більш того, завдяки процесу синтезу колагену — основи сполучної тканини людини — він піклується і про пружність шкіри. Наявність вітаміну D в складі вершкового масла сприяє засвоюваності організмом кальцію і фосфору, які відповідають за здоров'я кісток, а вітамін Е, будучи потужним антиоксидантом, уповільнює процес окислення клітин і тим самим бореться зі старінням. Таким чином, елементи, що входять до складу масла, сприятливо впливають на внутрішні і зовнішні зміни, що відбуваються в організмі.
Чому вершкове масло може бути шкідливим
Попри безліч корисних властивостей, значне перевищення норми споживання вершкового масла робить згубний вплив на здоров'я. Щоб не допустити виникнення багатьох відхилень (від нудоти до проблем з серцево-судинною системою), не радимо їсти його в занадто великих кількостях. Краще обмежитися, наприклад, двома тостами з ароматним свіжим маслом в день. При вживанні цього продукту, як і будь-якого іншого, варто знати міру (15-25 грамів на добу), щоб не спровокувати гострих реакцій організму на надлишок жирів.
Як краще вживати вершкове масло
Щоб вершкове масло приносило вашому організму максимум користі, а не шкоди, дотримуйтеся наступних рекомендацій по його вживанню:
- Перше, що необхідно проконтролювати, — кількість. Ідеальна добова норма продукту становить близько 15-25 грамів. Однак цей обсяг може змінюватися залежно від сезону, тому взимку сміливо вживайте трохи більше вершкового масла, щоб «зігріти» свій організм.
- Найкраще з'їсти шматочок масла вранці під час сніданку. Так ви наситите свій організм корисними жирними кислотами і змусите мозок працювати. Вживати масло ввечері або перед сном — погана ідея, оскільки в цих випадках всі його «корисності» відіб'ються на боках і животі.
- Зайва вага, гострий панкреатит, камені в жовчному міхурі — це лише деякі протипоказання до вживання вершкового масла у зв'язку високим вмістом в ньому холестерину. Для складання правильного раціону за наявності даних відхилень проконсультуйтеся з дієтологом. Можливо, він запропонує вам замінити вершкове масло на його більш корисний аналог, наприклад, на оливкову олію.
Залиште відповідь