Не можна сьогодні багато говорити і тим більше бути відвертими з незнайомими вам людьми.
Свято відзначається шістнадцятого грудня кожного року. Православні християни згадують Іоанна Мовчальника, який зарахований до лику святих. Прізвиськом церковний діяч зобов'язаний тим, що священнослужитель протягом більше сорока років не вимовив ні слова, інформує Ukr.Media.
Трохи історії
Іоанн був народжений у Вірменії, батьком хлопчика був відомий військовий полководець Колонії. З малих років хлопець став читати релігійні книги, згодом вирішивши весь майбутній життєвий шлях присвятити молитвам, самітництву. Коли батьки померли, Іван Мовчальник після отримання грошей зі спадщини побудував на особисті кошти церковку, вирішивши жити з послушниками.
У двадцять вісім років церква присвоїла сан єпископа Колонійського. Висока довіра в такому юному віці викликана тим, що громадяни Колонії зверталися з проханням до вищого церковного керівництва. Але отримавши відповідальний пост, Іоанн як і раніше вів самітницький, простий спосіб життя.
Через десять років в місті змінився градоначальник, що став активно втручатися в роботу церковнослужителів провінції. Майбутній святий прийняв рішення покинути Колонію, став самітником, повністю усамітнився від мирського життя. Вже в Лаврі преподобного Сави Іван Мовчальник був звичайним ченцем, протягом чотирьох років займався виключно важкою роботою. Далі колишній єпископ прийняв обітницю мовчання, довгий час взагалі не покидаючи території кімнати монастиря.
Прагнучи до сильного усамітнення, Святий поїхав в пустелю, де перебував близько дев'яти років. Потім ігумен умовив ченця повернутися в рідний монастир. Протягом понад півстоліття творив справжні чудеса, виліковуючи хворих, нужденних людей. Помер у віці ста чотирьох років.
Які традиції існують у віруючих
У свято Преподобного Іоанна Мовчальника віруючі в міру можливості намагаються взагалі не говорити, присвячувати молитви весь день Івану. Є легенда-повір'я, що якщо в святий день не зронити ні слова, протягом наступних дванадцяти місяців людина буде наділена відмінними ораторськими здібностями. А так 16 грудня не має особливих відмінностей зі значущими християнськими святами. Взимку сонце світить дуже мало, ночі довгі. Люди побоюються різних нечистих духів, бісів, лягають спати засвітло, щоб уникнути зустрічі з ними.
Ряд прикмет, які можна спостерігати в свято
- Земля не замерзла, а пішов сніг, майбутній рік стане важким.
- При невеликій кількості опадів буде низький урожай.
- Якщо починає співати снігур, варто очікувати потепління.
Залиште відповідь