За тральщик «Генічеськ» українці вже помстилися

Офіс президента повідомив про втрату у війні проти росії патрульного катера P190 «Словʼянськ», який США передали Україні у 2019 році, і рейдового тральщика «Генічеськ» — єдиного тральщика у Військово-морських силах ЗСУ.

Про втрату повідомили в релізі про нагородження військовослужбовців у День Незалежності.

Президент особисто вручив нагороду «Хрест бойових заслуг» командиру морського водолазного судна «Нетішин» штаб-старшині Миколі Соколовському, який брав участь у пошуку загиблих з екіпажів «Словʼянська» та «Генічеська», а також пошуку та підйомі артилерійського озброєння та засобів звʼязку.

Директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут написав у Twitter, що обидва бойові кораблі були потоплені під час виконання завдань, але коли саме — не вказав. По них вдарили крилатими ракетами російські літаки, які піднялись з Новофедорівки (окупований Крим).

Чмут додав, що за кораблі вже помстилися, а в коментарі вказав, що частині команд вдалося врятуватися.

Що відомо про тральщик Генічеськ?

Тральщик з заводським номером С-53 був закладений в елінгу Середньоневського суднобудівного заводу в Ленінграді. Спущений на воду 10 липня 1985 року.

«Генічеськ» входив до складу 315-го дивізіону тральщиків 68-ї бригади кораблів ОВР ЧФ.

27 березня 1996 року РТ-214 року увійшов у склад Військово-Морських Сил України, де отримав назву «Генічеськ» на честь однойменного українського міста з присвоєнням бортового номера U360. Корабель неодноразово брав участь у збір-походах кораблів ВМС України.

До листопада 1996 року корабель базувався в Донузлаві, м. Новоозерне, де і отримав назву «Генічеськ» 27 березня 1996 року. На той час кораблем командував ст. мічман Олександр Данілов. У кінці жовтня 1996 року «Генічеськ» перебазували до Одеси, де прийняв командування кораблем ст. мічман Порукевич Альберт Іванович.

Потім корабель базувався в Одесі, а починаючи з 2013 р. — у Донузлаві.

23 березня 2014 року намагався прорватись із заблокованої бухти озера Донузлав.

24 березня 2014 року корабель був захоплений та піднятий прапор ВМФ Росії.

20 травня 2014 р. рейдовий тральщик «Генічеськ» без прапорів опізнавання був виведений російськими буксирами із Донузлава для передачі українській стороні за межами 12-мильної зони і подальшого його буксирування в Одесу.

12 червня 2014 року здійснив перший вихід у море після виводу з акваторії озера Донузлав.

20 березня 2017 року разом з кораблями з’єднання постійної військово-морської протимінної групи НАТО № 2 (SNMCMG2) у визначеному районі Чорного моря брав участь у спільних навчаннях типу PASSEX.[1]

1 квітня 2021 р. зайшов в акваторію Миколаївського суднобудівного заводу для проходження капітального ремонту. Очікується ремонт всіх систем, повна заміна зовнішньої обшивки, багатьох конструкцій корабля.

24 вересня 2021 р. покинув акваторію МСЗ. Під час робіт повністю відновлені зовнішня обшивка, настил палуби та конструкції корпусу й надбудови, донно-бортова арматура, гвинто-стерновий пристрій, цистерни, корабельні системи тощо.

У 2018 році тральщик брав участь у святкових заходах з нагоди Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України у Херсоні. 

Джерело