Важливо знати всім.
У інсульту завжди тільки 1 причина — порушення кровотоку в головному мозку. Тим не менш, це «замкнення» — причина №1 інвалідності та передчасної смертності в усьому світі, передає Ukr.Media.
Важливо знати, що існує 2 основних типу інсульту:
- Перший тип — ішемічний інсульт. Він настає тоді, коли трапляється закупорка артерій, що ведуть до мозку.
- Інший тип — геморагічний інсульт: це коли кровотік є, але крові мозку катастрофічно не вистачає.
В обох випадках інсульт трапляється, коли в кровоносних судинах утворюються згустки і бляшки: це заважає кисню і поживним речовинам доходити до мозку. Без кисню клітини швидко починають гинути. Їх вже не повернути.
По суті, все, що вам потрібно, щоб ніколи з цим точно не зіткнутися — стежити за тим, щоб у ваших судинах не було «пробок».
Велике значення тут має, чи знаєте ви про попереджаючі ознаки інсульту, що ваше тіло посилає вам за кілька тижнів до нього.
Якби всі люди знали про них і були готові в разі чого негайно звернутися за медичною допомогою, мільйонів випадків інвалідності можна було б уникнути.
Отже, ось ці симптоми:
- Галюцинації;
- Сильні болі в голові і шиї;
- Затяжні напади гикавки;
- Великі зміни в поведінці, навіть в характері;
- Втрата свідомості;
- Епілептичні напади;
- Запаморочення і слабкість;
- Проблеми з диханням.
А ось основні чинники ризику:
Як ви напевно вже знаєте, від страшного слова під назвою «інсульт» не застрахований ніхто. Але ось деякі фактори, які в рази збільшують ваші ризики:
Вік від 55 років і старше;
- Стабільно високий кров'яний тиск;
- Куріння;
- Діабет;
- Болі в області серця, фібриляція передсердь, розлади крові;
- Мігрені, які супроводжуються «помутнінням в очах»;
- Сімейна історія.
Таким чином, для того, щоб запобігти або, принаймні, відстрочити удар, надзвичайно важливо контролювати ВСІ чинники ризику.
По-перше, ви повинні їсти здорову їжу. Ваша дієта обов'язково повинна включати в себе різноманітні фрукти, овочі, цільні зерна.
По-друге, вам потрібно підтримувати регулярну фізичну активність. Якщо ви живете в місті, а працюєте — в офісі, почніть хоча б з 15-хвилинних піших прогулянок кожен день. Якщо здатні на більше, займайтеся інтенсивними аеробними вправами хоча б по 20 хвилин в день.
По-третє, вам потрібно стежити за тим, що ваш вага не виходив за «здорові» позначки.
Ми сподіваємося, що ця пам'ятка буде для вас корисною!
Залиште відповідь