Наслідки хронічного недосипання, про які ви могли не знати

Безсоння – зло, очевидне для кожного.

Дослідження показало, що хронічне недосипання може вплинути на імунні клітини людини і сприяти запаленню в організмі, інформує Ukr.Media.

Кемерон Макалпайн, один з дослідників, зазначив у прес-релізі: «Ця робота підкреслює важливість постійного сну від семи до восьми годин на день, щоб допомогти запобігти запаленням і захворюванням, особливо для тих, у кого є супутні захворювання».

Дослідження показало, що порушений сон може впливати на клітинне програмування і швидкість виробництва імунних клітин; це може призвести до того, що імунні клітини втратять свою ефективність в захисті від хвороб.

Ще одне ключове спостереження: сон зменшує запалення і, навпаки, переривання сну збільшує запалення.

Ці результати, за словами Макалпайна, можуть допомогти в дослідженнях, пов'язаних з іншими запальними захворюваннями і станами в організмі, такими як артрит.

Дослідники вивчили 14 здорових дорослих людей, які регулярно сплять по 8 годин на добу.

Спочатку за учасниками спостерігали, оскільки вони спали не менше восьми годин на добу, протягом шести тижнів. Команда дослідників взяла зразки крові та проаналізувала імунні клітини учасників.

Потім, учасникам скорочували час сну на 90 хвилин щоночі, протягом 6 тижнів, а їх кров знову взяли і проаналізували.

Порівнявши зразки біологічного матеріалу, виявили, що у всіх 14 учасників були значні зміни в їх імунних клітинах, які вони пояснили недоліком сну.

Зразки крові показали змінену структуру ДНК і збільшену кількість імунних клітин.

Експерти в галузі охорони здоров'я пояснили, що зазвичай при посиленому запаленні збільшується кількість імунних клітин.

Макалпайн також повідомив, що дослідницька група планує провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, на які гени впливає сон, або шляхи генів, які можуть реагувати на сон. Це дозволить дослідникам більш детально зрозуміти вплив сну на організм людини.

Источник