Секрет успішного використання оцту в розсолах і маринадах.
Пора консервації вже давно настала. Зазвичай до серпня наш льох заповнений майже наполовину баночками з помідорами, огірками та іншими овочами. Найчастіше для консервації господині використовують оцет. Але, виявляється, не всі його правильно використовують в приготуванні. Оцет у маринад потрібно вливати в певний час, інформує Ukr.Media.
Ми вирішили поділитися з вами цією важливою інформацією.
Коли можна додавати оцет у маринад
Помідорчики й огірочки більшість закривають за перевіреним рецептом. І, щоб консервація стояла якомога довше, в обов'язковому порядку додають кислоту, та ще й певну кількість. Причому додають її завжди разом із сіллю та іншими спеціями, просто в киплячу воду.
Але, виявляється, ця технологія несе в собі деякі ризики. Наприклад, існує ймовірність, що маринад для овочів втратить свою силу. Якщо в розсіл додати оцет занадто рано, він навряд чи зможе якісно виконати функцію хорошого консерванту, підсилювача смаку і нейтралізатора різних бактерій. Але ж від цього залежить, чи вистоять баночки всю зиму, чи через кілька місяців вибухнуть.
Існує важливе правило, що дає змогу зберегти розсіл і овочі в ньому якомога довше.
Для цього готувати його потрібно, дотримуючись правильної послідовності:
- Коли відміряна для маринаду кількість води закипить, додайте в неї відповідно до рецепта сіль, цукор і необхідні спеції.
- Тепер потрібно почекати кілька хвилин, щоб розсіл покипів.
- Після цього зніміть каструлю з вогню і тільки потім додайте потрібну кількість оцту.
- Завдяки тому, що оцет збереже свою температуру, замість підвищення до 100 градусів за Цельсієм, у ньому залишаться корисні властивості, як смакові, так і консервувальні.
Тепер ви знаєте, як консервувати овочі, щоб вони простояли якомога довше. Правильна технологія додавання оцту в маринад допоможе вам досягти найкращого результату.
Залиште відповідь