Диню краще їсти окремо від інших продуктів.
Диня багата на вітаміни, антиоксиданти, клітковину, що допомагає травленню. При цьому переварюється диня дуже швидко, і для того, щоб вона не почала бродити прямо у вас у шлунку, потрібно правильно її їсти, інформує Ukr.Media.
Як правильно їсти диню
Диня — це монопродукт, вона гарна сама по собі та з іншими продуктами її краще не змішувати. Як і будь-які фрукти та ягоди, її найкраще їсти окремо — через годину після їжі або за дві години до їди. Тоді це буде корисним та легким перекушуванням.
Річ у тім, що усі продукти проходять шлях шлунково-кишковим трактом з різною швидкістю. Важка їжа, наприклад м'ясо, може залишатися в шлунку кілька годин. Диня ж перетравлюється всього за 20-30 хвилин, після чого просувається далі в кишківник, де і відбувається всмоктування поживних речовин.
Якщо з'їсти диню відразу після густого обіду, вона затримається в шлунку і почнуться процеси бродіння. Як результат — здуття живота, метеоризм, нудота. З цієї причини диня несумісна з алкоголем. Крім того, диню небажано запивати водою чи молоком, змішувати її з кисломолочними продуктами — це може призвести до нетравлення.
Чим корисна диня?
Якщо дотримуватися цих нехитрих правил, диня принесе вашому організму тільки користь. Вона не дуже калорійна: у 100 г міститься 33 ккал і всього 7,4 г вуглеводів. Глікемічний індекс у неї теж невисокий — нижчий, ніж у кавуна. Це означає, що рівень цукру в крові в міру перетравлення не підніматиметься різко.
У дині містяться:
- калій, який важливий для нормальної роботи нервової та серцево-судинної систем;
- клітковина, яка потрібна для здорового травлення;
- фолієва кислота;
- вітаміни С та К, від яких багато в чому залежать кровотворення, регенерація клітин, стан кісток та шкіри, нормальна робота імунітету;
- антиоксиданти, що захищають клітини від передчасного старіння;
- фітонутрієнти — у природі ці речовини оберігають рослини від грибків, а потрапляючи в організм людини з їжею, позитивно впливають на здоров'я.
Нарешті, диня — це чудове джерело рідини для організму. Вона на 90% складається з води і містить електроліти: магній, натрій і кальцій. Така комбінація допомагає підтримувати кислотно-лужний баланс і необхідна для нормального обміну речовин. А якщо з'їсти кілька шматочків після тренування, це допоможе швидше відновити сили.
Варто також пам'ятати, що диня може виявитися сильним алергеном. У раціон дітей її потрібно вводити тільки після першого року життя та окремо від іншої їжі — дати невеликий шматочок та подивитися, як організм відреагує на новий продукт.
Залиште відповідь