Фото: Пресс-центр НБУ Нацбанк буде відповідним чином коригувати свої рішення та прогноз облікової ставки
У Нацбанку очікують, що цикл зниження облікової ставки продовжиться, але обіцяють діяти обережно, щоб забезпечувати макрофінансову стійкість.
Національний банк України прийняв рішення знизити облікову ставку до рівня 20% з 22%, на якому він утримував її з 6 червня 2022 року. Про це повідомляється на сайті регулятора у четвер, 14 вересня.
Таким чином, НБУ продовжив цикл зниження ставки, який розпочався у липні після річної перерви і утримування показника на рівні 25%.
«Подальше сповільнення інфляції та спроможність НБУ забезпечувати курсову стійкість дають змогу продовжити цикл зниження ставки за збереження достатньої привабливості гривневих заощаджень. Такий крок підтримає відновлення економіки та водночас не створюватиме загроз для макрофінансової стабільності», – йдеться у повідомленні.
У Нацбанку очікують, що цикл зниження облікової ставки продовжиться. Водночас, враховуючи значну невизначеність та високі ризики, пов’язані з війною, НБУ обіцяє діятиме обережно, щоб і в подальшому забезпечувати макрофінансову стійкість.
«У разі погіршення очікувань, помітного зниження привабливості гривневих інструментів та посилення ризиків для курсової стійкості НБУ буде відповідним чином коригувати свої рішення та прогноз облікової ставки», – зазначили у регуляторі.
Раніше Національний банк покращив прогнози щодо інфляції і рівня ВВП, зважаючи на пожвавлення у виробничих секторах і сфері послуг.
А за даними Мінекономіки, реальне зростання ВВП у 2023 році може становити до 5%, проте з огляду на наявні ризики уряд зберігає прогноз на рівні 2,8%.
Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, у свою чергу, кредитують фізосіб та юридичних осіб. Отже, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів. Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.
Залиште відповідь