Розумні господині розповіли, навіщо кладуть хліб у морозильну камеру перед вживанням

Свіжість тут ні до чого.

Багато хто кладе хлібобулочні вироби в морозилку, якщо розуміє, що не встигає їх з'їсти вчасно. Так у хліба зберігається свіжість, але на цьому користь не закінчується, інформує Ukr.Media.

Експерти розповіли про те, що хліб, батон і булочки після заморозки примножують свої корисні властивості. Під час дослідження було виявлено, що холод сприятливо впливає на глікемічний індекс і рослинний білок.

Для дослідження було відібрано хлібобулочні вироби різних зразків. Вони були заморожені в морозильній камері. Через 30 днів хліб розморозили і вивчили склад.

Фахівці встановили, що кількість вітамінів групи В знизилася незначно, але заморожування не зруйнувало їх, також хліб втратив 1% вологості.

Вплив низької температури змінили стан рослинних білків: під час заморожування вони денатурувалися і стали податливими до пепсину, ферменту шлункового соку людини. Отже, такі білки краще перетравлюються. Примітно, що крохмаль, який входить до складу замороженого хліба, навпаки, став менш податливим, а отже, знизив глікемічний індекс. Швидкість потрапляння глюкози в кровотік людини під час перетравлення хліба стала нижчою. Заморожений продукт повільніше піднімає цукор у крові, ніж свіжий хліб.

Фахівці рекомендують перед заморожуванням хліб порізати на порційні шматочки і загорнути у фольгу або харчову плівку. Розморожується продукт за кімнатної температури в упаковці протягом 4 годин. Якщо хочеться надати хлібу хрусткої скоринки, то можна розморожувати в духовій шафі за температури 180 градусів. Також можна скористатися мікрохвильовою піччю.

Експерти резюмували, що заморожувати хліб корисно для здоров'я, але розморожений продукт потрібно з'їсти за кілька годин, оскільки він швидко черствіє. Свіжі хлібобулочні вироби зберігаються 72 години.

Источник