Індустріальні парки прискорять відновлення економіки, — Кисилевський

Дмитро Кисилевський повідомив, що індустріальні парки спростять релокацію промислових підприємств під час війни і прискорять відновлення економіки Дніпра після перемоги.

21 червня Верховна Рада ухвалила податкові та митні стимули для індустріальних парків в Україні. Зокрема, ухвалені закони №5688 та №5689 передбачають звільнення майбутніх резидентів індустріальних парків від імпортного ПДВ та мита на обладнання, а також звільнення від податку на прибуток на 10 років. Крім того, органи місцевого самоврядування отримують право надавати пільги з місцевих податків.

Ініціатор законопроєкт, обраний від Дніпра, народний депутат Дмитро Кисилевський наголосив на важливості прийняття стимулів для індустріальних парків в умовах чинного воєнного стану.

«Чому індустріальні парки потрібно запускати зараз, не чекаючи перемоги у війні? По-перше, індустріальні парки створюють сприятливі умови релокації промислових підприємств. По-друге, на відміну від ініціатив щодо відкриття імпорту, нові податкові стимули спрямовані на внутрішнє виробництво та робочі місця, які дуже потрібні українцям саме зараз. По-третє, для деокупованих та постраждалих територій індустріальні парки стануть зручним інструментом організації промислової забудови та відновлення роботи підприємств. Таким чином, індустріальні парки спростять релокацію промислових підприємств під час війни та прискорять відновлення економіки після перемоги», – заявив нардеп.

Також Дмитро Кисилевський нагадав, що один із індустріальних парків створюється у Дніпрі, на лівому березі, на території колишнього мартенівського цеху заводу Інтерпайп-НТЗ.

«Для Дніпра це дозволяє створення кількох тисяч нових робочих місць на лівому березі – очевидно, вже після перемоги. Індустріальний парк міська влада планує розвивати в районі Слобожанського проспекту на місці колишнього мартенівського цеху НТЗ та прилеглої території», — повідомив народний депутат.

Нагадаємо, у вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила перший із трьох ініційованих Дмитром Кисилевським законопроєкт щодо розвитку індустріальних парків в Україні. Він передбачав можливість фінансування з бюджету підведення інфраструктури та мереж до індустріальних парків, можливість компенсації підключення до мереж усередині парку, а також можливість компенсації відсоткових ставок за кредитами. Також уряду було доручено щорічно передбачати щонайменше 2 млрд грн на реалізацію програм підтримки індустріальних парків.

Джерело