На Дніпропетровщині закінчився нерест

На Дніпропетровщині закінчився нерест

Майже за три місяці на водоймах Дніпропетровщини затримали понад 300 браконьєрів, що порушували правила нересту.

У Дніпропетровській області завершився нерест. За цей час на території області затримали понад 300 браконьєрів. Сумарно вони виловили понад 1 тонну риби та завдавали збитків на майже на 4,5 млн грн. Про це стало відомо під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«На Дніпропетровщині завершився нерест, який тривав з 16 квітня. У цей період рибу важливо залишити в спокої, аби біоресурси у водоймах відновилися. Тому діяли обмеження. Зокрема, заборона на лов сітками та електровудками», – зазначила директорка департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОВА Ірина Понікарова.

Дотримання правил нересту контролюють в Управлінні Держагентства меліорації та рибного господарства, Нацполіції та екоінспекції.

«Одне з найбільш грубих порушень сталося у Криворізькому районі. Там у браконьєрів вилучили 60 кг риби. Вони нанесли збитків майже на 682 тис. грн», – розповів начальник управління Державного агентства рибного господарства у Дніпропетровської області Василь Волков.

За порушення правил нересту передбачено штраф у розмірі до 680 грн. «Чорні рибалки» мають відшкодувати й збитки за кожен окремий вид виловленої риби. Наприклад, за карася – 1580 грн, за сома – 5180 грн.

На браконьєрів очікує кримінальна відповідальність. Цьогоріч до слідчих органів передали 33 матеріали для відкриття таких проваджень.

Джерело