«Варта Дніпра»: що встигли зробити чотири місяці добровольчого формування

«Варта Дніпра»: що встигли зробити чотири місяці добровольчого формування

Артем Хмельников. Фото: ДніпроОВА

Ще у березні цього року у Дніпрі створили добровольче формування «Варта Дніпра». Проте насправді, діє вона з 24 лютого, і за цей час добровольці змогли зробити багато чого корисного для рідного міста.

Командир добровольчого формування «Варта Дніпра» Артем Хмельников під час брифінгу у ДніпроОВА розповів як пройшли чотири місяці роботи добровольчого формування.

За його словами, у момент оголошення про створення добровольчого формування на оборону Дніпра стало щонайменше 5 000 людей, з них половина — вже служить у ЗСУ.

«На сьогодні «Варта Дніпра» нараховує понад 2 500 добровольців, серед них 215 жінок, а також іноземні громадяни. До Варти стали добровольці, які раніше були знайомі з військовою справою та медициною, а також ті, що прийшли зі звичного життя, тобто представники цілком різних професій. Усі вони вчилися, вчаться і продовжують удосконалювати теоретичні та практичні навички. Серед обов’язкового — поводження зі зброєю, долання простору, що прострілюється, ведення бою у місті та його зачистка. А також щоденна підтримка фізичної підготовки (біг, долання смуги перешкод тощо), основи військової медицини та вміння надавати домедичну допомогу на полі бою. Навчання проводять професійні військові», — розповів під час брифінгу 7 липня Артем Хмельников.

«Варта Дніпра» виконує майже ту ж саму роботу що і поліція: добровольці стежать за громадським порядком, несуть службу з охорони різних об’єктів, надають безпековий супровід різним державним установам. Крім того, добровольче формування активно допомагає волонтерам з Координаційного штабу Дніпра. Вартівці допомагають доставляти гуманітарні вантажі, евакуюють людей з прифронтових міст, селищ.

«Усе ж головне завдання «Варти Дніпра» — пильнувати спокій рідного міста, виявляти порушників порядку воєнного стану, викривати диверсійні групи та інших осіб, які можуть наражати на небезпеку як Дніпро, так і країну в цілому. На сьогодні завдяки вартівцям затримано 102 особи – їх передали поліції та СБУ», – додав командир добровольчого формування.

Аби стати членом «Варти Дніпра», необхідно звернутися до районних адміністрацій.

Джерело