СБУ викрила 14 педагогів-колаборантів, які впроваджують російські «стандарти освіти» — 13 березня 2023 :: Донеччина

СБУ повідомила про підозру в добровільній співпраці з РФ 14 педагогам-колаборантам, які допомагають запроваджувати російські «стандарти освіти» в українських школах у Маріуполі та Генічному. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Серед них — керівники створених російськими загарбниками „відділів освіти“, а також декани факультетів та директори захоплених українських шкіл та „вузів“», — розповіли у спецслужбі.

Так, голова «Новокахівської школи №1», яка за дорученням голови окупаційної адміністрації Володимира Сальдо вивезла в Генічеськ все майно навчальних закладів.

Крім того, в Маріуполі встановили особу керівника місцевого «відділу освіти» терористичної організації «ДНР», яка вимагає від директорів навчальних закладів організовувати освітній процес за російськими підручниками.

Також ідентифіковано колишнього депутата районної ради та директора місцевої школи, яка передає окупантам адреси приміщень сімей учасників руху опору.

Йдеться і про «декани педагогічного факультету Маріупольського державного університету», яка разом з іншими педагогами організувала знищення українських підручників у даному закладі.

«Цим та іншим фігурантам повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Тривають комплексні заходи щодо залучення їх до відповідальності за злочини проти України. Слідчо-оперативні дії проводилися співробітниками СБУ Херсонської, Донецької та Луганської областей за процесуального керівництва органів прокуратури», — підсумували в спецслужбі.

Джерело