Ситуація на підконтрольних Росії територіях станом на 13 березня — 13 березня 2023 :: Донеччина

Політика

Військовослужбовець Олександр Мацієвський, кадри розстрілу якого російськими військами раніше з’явилися у мережі, був уродженцем Молдови, який воював в Україні. Міністерство закордонних справ та євроінтеграції Молдови назвало вбивство громадянина Молдови «військовим злочином» та засудило дії військ РФ.

Суспільство

Рік тому, 13 березня під час обстрілу загинуло одразу 7 мешканців одного лише будинку номер 6 на бульварі Хмельницького у Маріуполі. На той момент місто вже протягом двох тижнів знаходилося у повній блокаді, не було світла, газу, води. Щодня Маріуполь обстрілювали з літаків, кораблів і землі, всіма доступними видами озброєння. Нам вдалося поговорити із двома його жителями.

Родичі студентів, незаконно мобілізованих угрупуванням «ДНР», написали колективний лист до російського Міноборони. Молодих людей відправили на фронт у лютому минулого року, незважаючи на так звані «закони ДНР», якими учням очної форми гарантується відстрочка від призову. Крім цього, зі студентами примусово уклали контракти, термін дії яких минув, але хлопців не повертають додому.

Бойові дії

У Донецьку внаслідок обстрілу Партизанського проспекту у Київському районі поранення отримали двоє співробітників школи №58. У Волновасі двоє людей загинули, ще двоє отримали поранення.

Внаслідок обстрілів увечері на підконтрольній Росії території Донецької області було поранено ще 5 людей.

Новини Донбасу у відеоформаті: 

Дякуємо, що читаєте! Підписуйтесь щоб бути в курсі новин.

Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію у розсилці від журналіста Олексія Мацукі.

Джерело