Ситуація на підконтрольних Росії територіях станом на 23 травня — 23 травня 2023 :: Донеччина

Права людини

«Верховний суд ДНР» засудив бійця «Азова» Олексія Киркалова до довічного ув’язнення, звинувативши у вбивстві російського військовополоненого в Маріуполі.

За даними Єдиного реєстру зниклих безвісти, в РФ знаходяться приблизно 24 тисячі цивільних заручників.

Суспільство

Окупанти збираються перейменувати Бахмут і Нью-Йорк після захоплення російськими військами, заявив голова угруповання «ДНР» Денис Пушилін.

Бойові дії

В окупованому Донецьку внаслідок обстрілу постраждали п’ятеро людей, пошкоджено приватні будинки, будівлю школи №77, ПК імені Абакумова. Ще двоє людей було поранено в Ясинуватій.

Міноборони РФ заявило , що «диверсанти» у Білгородській області «заблоковані та розгромлені». Залишки загонів, за даними російських загарбників, нібито було відкинуто на територію України, де «тривало нанесення вогневої поразки до повної ліквідації».

Водночас, інформацію не підтверджують російські військові паблики, які пишуть, що на 14:00 проукраїнські сили закріплюються на КПП, зводять інженерні споруди.

Телеканал Міноборони РФ «Звезда» опублікував кадри розбитої військової техніки проукраїнських добровольців біля КПП «Гайворон». Водночас «Російський добровольчий корпус» втрати у своїх лавах не підтверджує. Легіон «Свобода Росії» заявив, що їм вдалося «демілітаризувати» мотострілецьку роту ЗС РФ та знищити кілька одиниць їхньої бронетехніки. Відеопідтвердження там пообіцяли показати згодом.

Новини Донбасу у відеоформаті:

Дякуємо, що читаєте! Підписуйтесь щоб бути в курсі новин.

Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію в розсилці від журналіста Олексія Мацукі.

Джерело