Фото: Euroclear Директорка Euroclear Лів Мостр
Директор фінансової компанії вважає, що ця ідея «близька до непрямого арешту» і це буцім створить фінансові ризики в Європі.
Міжнародний депозитарій Euroclear вважає, що використання заморожених активів РФ як застави для випуску боргових зобов’язань для України створить ризики для фінансової стабільності в Європі. Про це заявила виконавча директорка Euroclear Лів Мостр в інтерв’ю Financial Times.
Вона заявила, що план, який обговорюється G7, буде «досить близьким до непрямого арешту» активів і поставить компанію під загрозу судових позовів.
Мострі також застерегла від пропозиції, висунутої Бельгією як компроміс між наполегливим прагненням США заарештувати відповідні активи та більш неохочою позицією Європи. Компроміс передбачав би використання активів як застави для залучення боргу і примушення Росії виплатити його пізніше, або, якщо вона цього не зробить, конфіскацію активів. На її погляд це теж «дуже схоже на непрямий арешт або зобов’язання щодо майбутнього арешту».
Euroclear має близько 191 млрд євро, що належать центральному банку РФ — більшу частину з 260 млрд євро суверенних активів, іммобілізованих за кордоном після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Чиновниця більш прихильно поставиться до окремих планів ЄС щодо використання прибутків від цих активів, для допомоги Україні. За її словами, цей крок менш ризикованим, бо Euroclear не виплачує проценти клієнтам, а прибутки «юридично належать Euroclear».
Нагадаємо, що Україна тим часом націоналізувала нафтогазові активи підсанкційного російського олігарха Едуарда Худайнатова на 500 млн гривень.
Раніше повідомлялося також про націоналізацію активів олігарха з РФ Андрія Молчанова на 437,5 млн гривень. Тоді мова була про 24 обʼєкти майна у Київській та Львівській областях, грошові кошти на рахунках і готову продукцію.
Залиште відповідь