Девальвація гривні буде ще суттєвішою » Экономика | Ekonomist

Цього року курс в Україні формуватиметься під впливом одразу кількох детермінант та загроз, вважає економічний експерт Олександр Хмелевський. І у якості одного з найбільш негативних і суттєвих факторів впливу аналітик згадує загрозу повномасштабної війни з РФ.

Вже сама загроза вторгнення провокує девальвацію української національної валюти та сприяє відтоку коштів із країни. Якщо ж ситуація погіршиться, девальвація гривні буде ще суттєвішою – аж до зростання долара до позначки 50 грн/$ та вище.

Плюс економіст звертає увагу на загрозу повномасштабних відключень інфраструктури від енергопостачання на тлі енергетичної кризи, що посилюється. З його слів, економіка України ціну газу на рівні $1000 не витримає.

«Охолоджують» вітчизняну економіку, додає Хмелевський, також фактори, пов’язані з продовженням карантинних обмежень. До того ж, щонайменше три епізоди підвищення облікової ставки в США в рамках боротьби з надмірним інфляційним тиском призведуть до скорочення доларової ліквідності. Курс долара рветься вгору в парах з іншими валютами – серед них і гривня.

Економічний аналітик Олексій Кущ, у свою чергу, зазначає, що якщо негативне поєднання факторів, що впливають на курсоутворення в Україні, найближчим часом буде мінімальним, гривня може як подешевшати до 28,5 грн/$, так і подорожчати до 25,5 грн/$.

Источник