ФРС вдвічі прискорить темп скорочення стимулів » |

Коментарі посадовців ФРС свідчать, що центробанк, ймовірно, вдвічі прискорить темп скорочення стимулів — з $15 млрд щомісяця до $30 млрд. Також на зустрічі можуть почати обговорювати підняття відсоткової ставки наступного року та публікувати нові економічні прогнози.

Поки немає консенсусу щодо того, коли Федрезерв почне піднімати ставку. Хоча більш швидке скорочення теоретично дозволить центробанку розпочати цей процес вже навесні, ринок очікує, що перше підвищення ставки станеться лише влітку.

Голова Федерального резервного банку Сент-Луісу Джеймс Буллард висловив бажання повністю згорнути програму викупу активів вже в першому кварталі 2022. Кілька інших посадовців відкрито заявили, що ФРС може кілька разів підняти ставку за 2022, щоб побороти інфляцію. До того, як скорочення було оголошено минулого місяця, центробанк переважно уникав прогнозів щодо підняття ставки.

Минулого тижня у виступі перед Конгрессом, голова ФРС Джером Пауелл підтримав пришвидшення згортання економічних стимулів. Він також різко змінив риторику щодо інфляції. Голова ФРС попередив, що нова хвиля коронавірусу може втримати людей від повернення на роботу та погіршити кризу поставок. Попередні хвилі вірусу спричиняли занепокоєння щодо слабкого попиту, а не обмеженість пропозиції.

Значну роль у зміні позиції ФРС зіграли опубліковані в листопаді економічні дані. Індекс споживчих цін показав найбільший ріст за 30 років, а на ринку праці триває дефіцит, незважаючи на ріст зарплати.

Водночас, після сповільнення у третьому кварталі, економіка США знову відновлюється швидкими темпами, що змушує ставити питання щодо доцільності програми викупу активів та нульової відсоткової ставки.

Наразі ринок включає в ціну підняття ставок двічі протягом наступного року. Пауелл поки навіть не спробував переконати ринок, що це припущення — хибне.

ФРС намагається дати ринкам принаймні кілька місяців на адаптацію перед тим, як змінювати політику. Тож якщо центробанк хоче зберегти максимальну гнучкість в своїх діях, він має розпочати дискусію про підняття ставки якнайшвидше — може вже на наступній зустрічі.

Источник