Глава НБУ назвав загрозу для курсової стабільності

Глава НБУ назвав загрозу для курсової стабільності

Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine Глава НБУ Андрій Пишний

Надлишок коштів у банківській системі України, що виник на тлі війни, створює ризики для курсу гривні.

Українська економіка має колосальний профіцит ліквідності, спричинений фінансуванням бюджету війни. Надлишок коштів у банківській системі загрожує курсовій стабільності, заявив голова Національного банку Андрій Пишний в інтерв’ю виданню Lb.ua, опублікованому 9 лютого.

«Лише НБУ за минулий рік надрукував для бюджету 400 мільярдів гривень. І вся ця ліквідність зараз створює навіс, який загрожує курсовій стабільності», — зазначив він.

За словами Пишного, життєво важливо зв’язати ці кошти та контролювати їхній рух, запропонувавши вкладникам привабливу відсоткову ставку. І одним із таких інструментів є строкові депозити.

«За відсутності адміністративних обмежень через певний психологічний чинник люди можуть відразу захотіти зняти гроші, і вони опиняться на валютному ринку. В умовах, коли йде війна, коли у нас 30% ВВП втрачено, коли можливості експорту значно ослабли, коли ми утримуємо наші золотовалютні резерви за рахунок припливу коштів від міжнародних партнерів, значний профіцит ліквідності — це дуже небезпечна річ», — наголосив глава НБУ.

У таких умовах Нацбанк зацікавлений у тому, щоб банки зробили адекватну пропозицію щодо розміщення депозитів.

«Я хочу донести важливий меседж НБУ і впевнений, що нас почують усі банки. Більше не буде такого, що банки отримують значні прибутки неринковим способом і при цьому не пропонують достатньо високих ставок за депозитами. Національний банк вживає досить жорстких заходів для цього», — заявив Пишний.

Нагадаємо, наприкінці січня Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 25% річних та погіршив прогноз щодо зростання ВВП.

НБУ планує оцінку стійкості українських банків

Джерело