Коливання цифрових активів тримає інвесторів у напрузі » |

Новий штам коронавірусу омікрон загрожує глобальній економіці зниженням темпів відновлення. Про це заявила голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

«Новий штам, який може поширитися дуже швидко, може підірвати довіру. І в цьому сенсі ми, ймовірно, побачимо деякі зниження зроблених нами в жовтні прогнозів зростання світової економіки», — сказала Георгієва.

Зазначається, що у своєму останньому World Economic Outlook фонд прогнозував глобальне зростання на 5,9% цього року та 4,9% у 2022 році, але Сполучені Штати та інші великі економіки зазнали різких змін у бік зниження через дельта-штам.

«Ми можемо тільки разом вийти з цього. Це стосується і вакцинації, і підтримки найуразливіших частин світу для того, щоб впоратися з кризою», — наголосила Георгієва, вказавши на необхідність у найкоротші терміни вирішити проблему заборгованості бідних країн.

Також, у ході сесії біткоїн упав до $41 967,5.

Як пише reuters, падіння сталося після нестабільного тижня на фінансових ринках. Світові акції та дохідність еталонних облігацій США впали в п’ятницю після того, як дані показали, що зростання робочих місць у США сповільнилося у листопаді, а варіант коронавірусу Omicron тримав інвесторів у напрузі.

Коливання цифрових активів відбуваються у період загальної нестабільності на фінансових ринках: різке зростання інфляції змушує центробанки посилювати кредитно-грошову політику. Зокрема, відзначилося падіння (10-20%) акцій техногігантів, включаючи Tesla, NVIDIA, Netflix та Meta. Ще одним фактором став новий штам коронавірусу. За оцінками Bloomberg, світове падіння акцій зараз становить близько 4%.

Згідно з платформою Coinglass.com, у суботу було ліквідовано криптовалютних активів на суму близько $2,4 млрд, і це максимум із 7 вересня.

Источник