Фото: Пресс-центр НБУ НБУ продовжив цикл зниження ставки
Нацбанк бачить можливість для додаткового зниження облікової ставки вже на найближчому засіданні.
Національний банк України знизив облікову ставку до рівня 16% з 20%, на якому він утримував її з 14 вересня. Про це повідомляється на сайті регулятора у четвер, 26 жовтня.
«Правління Національного банку України ухвалило рішення з 27 жовтня 2023 року встановити облікову ставку на рівні 16%, зрівнявши її зі ставкою за депозитними сертифікатами (ДС) овернайт. У такий спосіб Національний банк модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою «нижньої межі», – йдеться у повідомленні.
Ставки за іншими операціями НБУ з банками встановлені таким чином:
- ставка за тримісячними ДС дорівнюватиме «обліковій ставці + 4 в. п.» (20%);
- ставка за кредитами рефінансування дорівнюватиме «обліковій ставці + 6 в. п.» (22%).
Отже, фактично рівні ставок за операціями НБУ з банками залишаться незмінними, зазначають у Нацбанку.
«Модернізація операційного дизайну монетарної політики посилить сигнальну роль облікової ставки в умовах структурного профіциту ліквідності. Такі зміни, зокрема, дадуть змогу НБУ утримувати короткострокові гривневі міжбанківські ставки близькими до облікової ставки. У результаті зросте спроможність НБУ впливати на очікування економічних агентів та мотиви їхньої економічної поведінки», – йдеться у повідомленні.
Водночас утримання незмінними ставок за операціями НБУ з банками узгоджується з необхідністю збереження привабливості гривневих інструментів, що важливо для забезпечення помірної інфляції та курсової стійкості на прогнозному горизонті, зазначив регулятор.
«За умови відсутності ознак погіршення балансу ризиків, а також успішної адаптації учасників ринку до нового валютного режиму НБУ бачить можливість додаткового зниження облікової ставки на найближчому засіданні», – додали у Нацбанку.
Таким чином, НБУ продовжив цикл зниження ставки, який розпочався у липні після річної перерви і утримування показника на рівні 25%.
Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, у свою чергу, кредитують фізосіб та юридичних осіб. Отже, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів. Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.
Залиште відповідь