Резерви України на новому максимумі за 11 років

Резерви України на новому максимумі за 11 років

Фото: Прес-центр НБУ Нацбанк назвав причини зростання золотовалютних резервів

На валютні рахунки уряду в Національному банку у минулому місяці надійшло понад 4,3 млрд доларів.

За підсумками травня міжнародні резерви України зросли на 3,8% до 37,3 млрд доларів та оновили максимум за 11 років. Більший обсяг було зафіксовано лише в серпні 2011 року, повідомляє Нацбанк у вівторок, 6 червня.

«Міжнародні резерви збільшилися завдяки стійким та ритмічним надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті», – йдеться в повідомленні.

У минулому місяці на валютні рахунки уряду в НБУ надійшло 4,323 млрд доларів. Із цієї суми:

  • 1,616 млрд доларів – макрофінансова допомога від ЄС;
  • 1,250 млрд доларів – від США через трастовий фонд Світового банку;
  • 1,074 млрд доларів – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • 383,1 млн доларів – від Світового банку.

Разом з тим за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд України виплатив 842,2 млн доларів. Крім того, було сплачено Міжнародному валютному фонду 195,5 млн доларів.

Також у травні НБУ продав на валютному ринку 1,9 млрд доларів, що на 40,7% більше порівняно з квітнем. Це відбулося на тлі вичерпання сезонного чинника (збільшення продажу валюти аграріями для проведення посівної), а також з огляду на складнощі з експортом продовольства в сусідні країни та через зерновий коридор.

«Водночас надходження від міжнародних партнерів були помітно більшими, ніж обсяги інтервенцій НБУ з продажу валюти, що здійснювалися для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку України», – додали в НБУ.

Як повідомлялося, наприкінці квітня НБУ підвищив прогноз міжнародних резервів України на кінець 2023 року до $34,5 млрд із $27 млрд у січневому прогнозі.

Також стало відомо, що за підсумками 2022 року НБУ перерахував до бюджету рекордну суму.

Джерело