Фото: ВС задовольнив касаційну скаргу НБУ
Процедура bail-in ПриватБанку не підлягає судовому оскарженню, підтвердив Верховний Суд.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду 3 квітня задовольнив касаційну скаргу Нацбанку та змінив постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, якою закрили провадження у справі за позовом компаній родини Суркісів. Про це повідомляє пресслужба НБУ у п’ятницю, 4 квітня.
У повідомленні уточнили, що постанова стосувалась закриття провадження у справі за позовом компаній шести компаній родини Суркісів.
Позивачі вимагали визнати недійсним рішення Нацбанку про визнання їх пов’язаними з ПриватБанком особами, визнати нечинним договір купівлі-продажу акцій банку, а також стягнути з ПриватБанку понад 150 млн доларів, які перебували на їхніх депозитах і були конвертовані в акції під час націоналізації банку в грудні 2016 року.
ВС також виключив із рішення апеляційного суду висновки про те, що такі вимоги повинні розглядатися в господарському суді.
Так, Верховний Суд черговий раз підтвердив, що процедура bail-in ПриватБанку не підлягає судовому оскарженню.
У НБУ привітали рішення суду.
«Верховний Суд зробив висновки, що свідчать про сталість сформованої позиції, згідно з якою рішення Національного банку про визначення осіб пов’язаними та проведена процедура bail-in не можуть бути оскаржені в суді жодної юрисдикції», — заявив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПриватБанку 18 грудня 2016 року. Перехід ПриватБанку у власність держави відбувся відповідно до ст. 411 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Це рішення допомогло уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності в країні. Держава витратила на докапіталізацію ПриватБанку понад 155 млрд грн.
bail-in – примусова конвертація депозитів власників акцій банку та пов’язаних із ними осіб у нові акції. Ця процедура використовується для того, щоб «оздоровити» неплатоспроможний банк.
Раніше суд відхилив касаційну скаргу Ігоря Коломойського щодо повернення ПриватБанку колишнім власникам та підтвердив закриття провадження.
Суркіси на початку війни вивезли з України понад $17 млн – УП
Залиште відповідь