Скільки коштуватиме долар у 2022 році » Экономика | Ekonomist

2022 рік розпочався ослабленням позицій гривні. Така тенденція зберігається протягом цього тижня, вважають експерти.

«Поточний тиждень буде волатильним, оскільки багато відкладеного попиту: на ринок вийдуть покупці та продавці, які відсиджувалися в період новорічних свят. У цей час ринок пройде період волатильності на рівні 27,5 грн/дол. Після цього ринок почне нарощувати обсяги, при цьому гривня виявиться під тиском», — вважає Андрій Шевчишин.

Старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович нагадав, що на початку січня відбулося погашення гривневих облігацій на понад 10 мільярдів гривень, і з них понад 1,8 мільярда гривень було виплачено на користь нерезидентів. Це ще збільшило і гривневу ліквідність, і попит на валюту. Щоб задовольнити надмірний попит, НБУ продав 100 мільйонів доларів із резервів.

«У середу буде виплачено 170 мільйонів доларів у рахунок погашення валютних ОВДП, що може задовольнити частину потреби клієнтів банків в іноземній валюті. Але економічна активність тільки почне відновлюватися цього тижня, тому ситуативні дисбаланси на валютному ринку збережуться, призводячи до коливань курсу гривні, але загалом за підсумками тижня він залишиться неподалік рівня 27,5 грн/дол.», — підсумував Тарас Котович.

Олег Пендзин з Економічного дискусійного клубу вважає, що навіть якщо нестабільна ситуація на зовнішніх та внутрішніх енергетичних ринках погіршуватиметься, то Національному банку вистачить валютних резервів, щоб утримати стабільний курс.

«Всі ці ризики повністю пом’якшить НБУ. Січень закриємо в коридорі 27,5-28 грн/дол. Але ще багато залежить від результатів переговорів Росія-США в Женеві», — зазначив Олег Пендзин.

Експерт додав, що Україна буде пред’являти певний попит на енергетичне вугілля. Це періодично призводитиме до невеликих коливань курсу гривні то у бік зниження, то у бік підвищення. Але загалом ринок буде стабільним, наголосив Олег Пендзин.

Источник