В Україні проведуть тестування е-гривні

В Україні проведуть тестування е-гривні

Фото: ucap.io НБУ проведе відкрите тестування е-гривні у 2024 році

Е-гривня не стане заміною готівкової чи безготівкової форм гривні, а буде їх доповненням, запевняють в Нацбанку.

В Україні цього року відбудеться відкрите тестування державної цифрової валюти — е-гривні. Приєднатись до процесу зможуть банки, небанківські фінансові установи та їх клієнти. Про це повідомила пресслужба Національного банку України в середу, 6 березня.   Перше тестування е-гривні НБУ провів у 2018 році. Воно відбувалось у закритому середовищі та передбачало впровадження платформи Електронна гривня, випуск в обіг обмеженої кількості цифрової гривні та тестування операцій з е-гривнею виключно працівниками НБУ та кількома компаніями — учасницями проєкту.   Проте другий етап, який має стартувати у другій половині 2024 року, буде відкритим. Це означає, що в ньому зможуть взяти участь банки, небанківські фінансові установи та їх клієнти, які бажають протестувати функціональність е-гривні.   Всі платіжні операції з е-гривнею під час тестування відбуватимуться на єдиній технологічній платформі, оператором якої буде Національний банк
Під час тестування Нацбанк планує дослідити ефективність обраної технологічної платформи та зручність використання е-гривні для здійснення платіжних операцій, її переваги на практиці, що допоможе прийняти зважене рішення про доцільність широкомасштабного її випуску в Україні.   В НБУ підкреслили, що в будь-якому разі е-гривня не стане заміною готівкової чи безготівкової форм гривні, а буде їх доповненням. Навіть у випадку прийняття е-гривні, користувачі матимуть змогу без обмежень обирати, якою формою гривні (готівковою або безготівковою, у тому числі е-гривнею) здійснювати розрахунки.

Нагадаємо, 8 вересня 2021 року Рада дозволила ринок криптовалют та цифрову гривню. Е-гривня — це електронна форма грошової одиниці України. Використання е-гривні, за задумом НБУ, має бути зручним та доступним для усіх верств населення, бізнесу, держорганів тощо.
У листопаді 2022 року Нацбанк представив проєкт концепції цифрової гривні, яка покликана виконувати всі функції грошей і доповнювати в цьому готівкову та безготівкову форму гривні.

Джерело