Фото: Скриншот відео (ілюстративне фото) Держфінмоніторинг перевіряє фінансові операції двох видів: порогові та підозрілі
Опендатабот зазначає, що рік у рік зростає кількість повідомлень про підозрілі операції – 5% у 2021 році проти 18% 2024 року.
Державна служба фінансового моніторингу в 2024 році одержала 1 750 940 повідомлень про фінансові операції, які підлягають фінмоніторингу. Цей показник на 23% більше, ніж роком раніше, повідомляє Опендатабот.
В повідомленні сказано, що 99% повідомлень про необхідну перевірку подають банки, тоді як усі інші надходять від небанківських установ, таких як кредитні спілки, страхові компанії, ломбарди та інші.
Щороку зростає кількість повідомлень про підозрілі операції – 5% у 2021 році проти 18% торік. Переважна більшість з них все ж стосується порогових операцій – 82% або 1,44 млрд. Понад 1000 матеріалів після перевірки було направлено до відповідних органів. Їхня загальна сума склала 62,59 млрд грн.
Найбільше матеріалів направляють до Національної поліції – 31% (323 справи). Ще 27% або 289 матеріалів – до СБУ та 15% чи 156 матеріали – до НАБУ. Сумарно усі ці справи оцінюються у 37,39 млрд грн. Найменше матеріалів надійшло до Офісу Генпрокурора – 7% (71), а один матеріал був направлений до розвідки.
Держфінмоніторинг перевіряє фінансові операції двох видів: порогові та підозрілі.
Порогові фіноперації – ті, сума в яких дорівнює чи перевищує 400 тис. грн та має хоча б одну із наведених ознак:
- прояв сепаратизму/тероризму,
- ризик фальсифікації рахунків фактур (інвойсів) у зовнішньоекономічній діяльності,
- дистанційне відмивання коштів тероризму,
- багато готівки в обігу та неналежне виявлення,
- санкціонування підозрілих особою публічних діячів.
Підозрілі фіноперації не залежать від суми, а тільки від наявності підозр та доказів у банку, який обслуговує людину.
Нагадаємо, в Україні викрили та повідомили про підозру 13 учасникам злочинної організації, які вимагали гроші у пенсіонерів під виглядом продажу біологічно активних добавок
Закон про кредитну історію направили на всенародне обговорення
Залиште відповідь