Україна отримає $1,5 млрд СБ кількома траншами

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official СБ профінансує зарплати держслужбовців

Позика спрямована на фінансування зарплат основним категоріям держслужбовців, а також зарплат працівникам освіти.

Позика Світового банку Україні на $1,5 млрд виділятиметься декількома траншами щомісяця, повідомив регіональний директор СБ у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі, пише Інтерфакс-Україна у середу, 8 червня.

«У рамках такого варіанту фінансування, Світовий банк бере на себе зобов’язання щодо відшкодування уряду всіх витрат на виплати зарплат основним категоріям державних службовців, а також зарплат працівникам освіти щомісяця (починаючи з березня, після початку війни, принаймні до кінця року), за умови, що заробітна плата фактично виплачується у повному обсязі», — розповів він.

Банерджі уточнив, що позика схвалена в рамках проекту «Підтримка державних витрат для забезпечення сталого державного управління в Україні» та не є позикою на політику розвитку.

«Таким чином, після виділення первісної значної суми відшкодування за період з березня по травень, сума, що залишилася, виплачуватиметься щомісяця на основі підтвердження фактичних витрат», — зазначив він.

У СБ вважають, що це допоможе Україні зберегти та захистити потенціал уряду як у поточній військовій ситуації, так і згодом для відновлення економіки.

Зазначимо, цю позику підтримують фінансові гарантії Великобританії, Нідерландів, Литви та Латвії.

Джерело