Фото: ПФУ Добровільні страхові внески можуть оформити як працюючі, так і не працюючі особи
Сплата добровільних внесків — можливість «заробити на пенсію» тим, хто має неофіційний дохід, наголосили в Мінсоцполітики.
Українці сплатили практично 65 млн грн добровільних страхових внесків до Пенсійного фонду з моменту запровадження такої можливості у березні 2023 року. Внески збільшують страховий стаж та дають можливість здобути більші пенсійні виплати при виході на пенсію. Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.
Такі внески можна сплачувати як за себе, так і за інших осіб. Для цього не треба відвідувати державні установи і укладати паперові договори, все можна зробити онлайн.
Сплата добровільних страхових внесків – це можливість «заробити на пенсію» тим, хто має неофіційний дохід. Адже без сплати ЄСВ такий період роботи не зараховується до страхового стажу.
Для людей передпенсійного віку, які через війну втратили роботу і не можуть знайти нову, ця можливість також актуальна. Якщо до пенсії залишилось, наприклад, рік-два, допомогти забезпечити їм необхідний страховий стаж можуть близькі та рідні, сплачуючи хоча б мінімальні внески для зарахування стажу. Те ж саме стосується українців, які виїхали за кордон.
Добровільні страхові внески можуть оформити як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі, – старші 16 років.
Розмір пенсії залежить від офіційного заробітку, точніше від того, який розмір єдиного внеску сплачується людиною протягом професійного життя.
Раніше президент України Володимир Зеленський анонсував підвищення пенсій з весни.
Накопичувальні пенсії не збільшать податки — Мінсоцполітики
Залиште відповідь