Фото: Соцмережі
The Wall Street Journal зазначає, що Німеччина побоюється, що це стане прецедентом в міжнародному праві і торкнеться її саму.
Німеччина стала однією з найзапекліших противників спроб вилучити частину майже 300 мільярдів доларів заморожених активів Кремля. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.
ЗМІ стверджує, що Німеччина нібитг побоюється, що вилучення, а не заморожування цих коштів «може створити прецедент і спровокувати нові позови проти них за злочини часів Другої світової війни».
Вимоги про подальші репарації під час Другої світової війни переслідували Німеччину протягом десятиліть, часом погіршуючи відносини з її сусідами. Після Другої світової війни Берлін виплатив союзним державам і тодішньому Радянському Союзу компенсацію за агресивну війну Німеччини. За даними єврейських організацій, з 1952 року Німеччина виділила понад 90 мільярдів доларів тим, хто пережив Голокост, та їхнім родинам.
Однак останнім часом поновилися заклики до подальших репарацій. Зокрема, Польща з 2022 року зажадала компенсації в розмірі 1,3 трильйона доларів, а Греція з 2019 року запросила понад 300 мільярдів доларів.
Суди в Італії також останніми роками присудили реституційні виплати сім’ям жертв окупації. Потім деякі італійські суди спробували конфіскувати державні активи Німеччини, зокрема нерухомість в Італії, що належить німецьким школам і культурним, історичним та археологічним установам.
«Берлін стверджує, що міжнародне право забороняє приватним особам пред’являти позови проти держав в іноземних судах і що державні активи захищені від конфіскації. Але берлінські чиновники заявляють, що порушення цього принципу у випадку з Росією підірве давню правову позицію Німеччини», — йдеться в повідомленні ЗМІ.
Німеччина також стверджує, що російські активи слід залишити недоторканими, щоб їх можна було використовувати як важіль у будь-яких переговорах, щоб покласти кінець війні та повернути окуповані території.
Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт, який передбачає вилучення заморожених активів РФ для допомоги Україні. Мова йде про 8 млрд доларів.
Минулого тижня міністри закордонних справ країн «Великої сімки» схвалили заяву за підсумками зустрічі на острові Капрі в Італії. Питання передачі Україні активів РФ відклали до червня на прохання лідерів країн G7.
Залиште відповідь