Зросла кількість податкових надходжень від туризму

Зросла кількість податкових надходжень від туризму

Фото: Unsplash Тургалузь України суттєво збільшила сплату податків завдяки внутрішньому туризму

Бронювання готелів та місць відпочинку загалом по країні цьогоріч перевищили показники 2019 року.

За пів року 2024 року представники тургалузі України сплатили до бюджету 1,25 млрд грн., що майже на чверть більше ніж у 2021 році, коли у казну було сплачено 1,88 млрд грн податків. Про це у четвер, 1 серпня, повідомила пресслужба Державного агентства з розвитку туризму.

Згідно з повідомленням, торік за перше півріччя надійшло 897 млн грн.

Як вказують в агентстві, за шість місяців 2024 року загальна кількість платників податків, які займаються туристичною діяльністю, у порівнянні з тим же періодом у 2023 році, зросла на 13%. Кількість юридичних осіб збільшилася на 4%, а фізичних — на 17%. 

Найбільша частка надходжень до держбюджету — 65% — сплачена готелями (809 млн грн). У 2023 році було сплачено 570 млн грн), а за той же період у 2021 році — 665 млн грн. Також у трійці лідерів — туристичні компанії та агенції. 

За словами голови Державного агентства розвитку туризму, Мар’яни Олеськів одним з чинників збільшення суми податкових надходжень, окрім інфляційних процесів, є збільшення туристичних потоків всередині країни.

«Дані однієї з платформ бронювання показують, що бронювання загалом по країні цьогоріч перевищили показники 2019 року. І це є свідченням того, що внутрішній туризм в Україні розвивається», — сказала вона. 

В Івано-Франківській області закрили для відвідування понад 20 туристичних маршрутів. Також через обмеження, пов’язані з посиленням прикордонного режиму, заборонено в’їзд у п’ятикілометрову прикордонну зону. 

На Канарських островах місцеві жителі виступають проти масового туризму. Вони вийшли на мітинги аби закликати владу тимчасово обмежити приплив подорожувальників. 

Джерело