Чому Нафтогаз не зможе закупити необхідні обсяги імпортного газу » Экономика | Ekonomist

Високий рівень волатильності на європейському ринку природного газу призвів до дефіциту блакитного палива в Україні, тим більше в період опалювального сезону. Нафтогаз має за рахунок імпорту усунути наявний дефіцит, щоб не зірвати опалювальний сезон.

Екс-глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що потреба в імпорті газу коливаються від 2 до 3 млрд куб м за перший квартал 2022 року, але грошей на його закупівлю у «Нафтогазу» зараз немає, а отже, держава повинна їх виділити з держбюджету.

На думку Коболєва, навіть за оптимістичного сценарію «Нафтогаз» не зможе забезпечити достатній імпорт газу для покриття добових дефіцитів, оскільки компанія залишилася без грошових коштів і вже не може сплатити навіть поточні податки. Відповідно, гроші для імпорту газу може надати лише держава.

Зазначимо, що ринок природного газу залишається одним з найбільш непрозорих сегментів енергетичного ринку, що й призводить до необґрунтованого росту цін на блакитне паливо як для підприємств, так і для домогосподарств.

Економіст

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий