До кого прийдуть податківці з перевіркою у 2022 році » Экономика | Ekonomist

В останні два роки в Україні посилився фіскальний тиск на юридичних та фізичних осіб. В умовах економічної кризи ускладнення процесів адміністрування податків є додатковим бар’єром для активізації ділової активності.

У 2022 році податківці перевірять 6756 компаній і 1703 приватних підприємців. Про це свідчать відкриті дані Opendatabot.

До зони підвищеної уваги Державної податкової служби України потраплять компанії з такими ознаками: рівень оплати податку на прибуток нижче 50%, ніж у середньому в галузі; ті, хто ведуть справи з контрагентами, які перебувають у розшуку чи ліквідовані. Частка таких угод має бути понад 5% від усієї кількості та не менше, ніж на 100 тисяч гривень; якщо є дані щодо ухилення від оподаткування; із ознаками фіктивності; реєстрацію компанії скасували в судовому порядку; перебувають у розшуку; банкрути.

Зазначимо, що в останні два роки український парламент схвалив декілька законопроектів, які посилюють тиск на підприємницький сектор. Це також мотивує суб’єктів підприємницької діяльності «закопувати» прибутки, щоб зменшити суму податкових платежів.

Економіст

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий