Що буде з держкорпораціями у 2022 році » Экономика | Ekonomist

Українська влада продовжує тримати курс на роздержавлення об’єктів державної власності, прикриваючись доцільністю підвищення ефективності їх функціонування. У 2022 році Уряд планує запустити чергову реформу публічної власності, що ще скоротить перелік підприємств, які залишаться під безпосереднім державним патронатом.

Міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що у 2022-му році планується провести масштабну реформу публічної власності.

«На рівні міністерств залишиться не більше, ніж 100 підприємств. Найбільші з них будуть підпорядковані Кабінету Міністрів. Працюючі підприємства, які мають залишитися у державній власності, ми об’єднаємо з метою їхнього укрупнення», – зазначила міністр економіки.

Зазначимо, що процес укрупнення державних підприємств активно відбувався у 2021 році, що має як позитивні, так і негативні сторони. Позитивною стороною є підвищення інвестиційної спроможності новостворених підприємств, а негативною – зменшення кількості робочих місць, зокрема через скорочення управлінського апарату.

Важливим моментом авансованої Свириденко чергової хвилі роздержавлення у 2022 році має стати забезпечення прозорих та конкурентних умов трансформації об’єктів публічної власності в приватні активи.

Економіст

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий