Що може ще більше зміцнити Китай у 2022 році » Экономика | Ekonomist

Зміцнення економічної могутності Китаю зробило його одним з центрів тяжіння у світовій політиці. Сьогодні Китай – основний конкурент США. Тому прискорення темпів соціально-економічного піднесення Китаю може зробити цю країну світовим гегемоном вже у найближчій перспективі.

Основні політичні тренди, які мали місце у світі у 2022 році, зокрема вихід США з Афганістану, посилили роль Китаю в Центральній та Південній Азії. Водночас утиски уйгурів призвели до втрат Піднебесної в економічній сфері внаслідок введення санкцій, зокрема зі сторони Європейського Союзу.

Грудневе спілкування Сі Цзіньпіна з очільником Російської Федерації свідчить про те, що ці дві країни при певних геополітичних розкладах можуть виступити стратегічними партнерами в позиційній боротьбі з США.

Китай активізував свою діяльність в частині повернення в зону свого впливу Тайваню, що дуже насторожило США та інші країни Заходу, оскільки Тайвань є одним з найбільших виробників напівпровідників у світі.

2022 рік – це останній рік перебування на посаді нинішнього Голови КНР Сі Цзіньпіна згідно нинішньої традиції КПК. Останні виступи Сі Цзіньпіна свідчать про те, що він налаштований залишитися на своїй посаді ще на один термін.

Певні кроки Сі Цзіньпіна також говорять про те, що він не проти стати в один ряд з Мао Цзедуном та Ден Сяопіном. Тобто нинішній керманич Піднебесної налаштований забезпечити черговий ривок Китаю і отримати стратегічну перевагу в протистоянні із США. За таких умов китайський політичний істеблішмент зможе вибачити лідеру КПК його схильність до авторитаризму, оскільки ціль виправдовує засоби.

Василь Голян, директор Європейського аналітичного центру

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий