Правління Херсонської обласної організації НСЖУ прийняло рішення щодо позбавлення членства в організації колишніх херсонських журналістів Володимира Мостового, Інни Мостової, Тетяни Брикової та Ірини Брикової-Романової.
Про це з посиланням на Херсонську обласну організацію НСЖУ повідомив ІМІ.
Всі четверо виключені з організації як особи, що виїхали на окуповану території та “унеможливили своє подальше перебування в Спілці”.
Раніше ми повідомляли, що журналіст і власник херсонського онлайн-медіа “Херсонці” Володимир Мостовий пішов на співпрацю з росіянами.
Володимир Мостовий третій ліворуч
“Як стало відомо з публікацій у медіа, журналіст та власник херсонського онлайн-видання Володимир Мостовий співпрацює з ворогом. Окупаційний телеграм-канал нещодавно розмістив світлину, де зафіксовано В.Мостового під час пропагандистської зустрічі юних скадовчан з російською солдатнею, котра воює проти України. У супровідному тексті його називають викладачем Херсонського центру позашкільної роботи. Таким чином, виїхавши сім’єю на окуповану територію і вступивши у трудові відносини з загарбниками, В.Мостовий, а разом з ним і його дружина Інна, унеможливили своє подальше перебування в Спілці”, – зазначає обласна НСЖУ.
Інна Мостова
Таке ж рішення застосовано і щодо Тетяни Брикової та Ірини Брикової-Романової – матері та дружини окупаційного посадовця Євгена Брикова, якого правління виключило з НСЖУ раніше.
“Обидві жінки до широкомасштабної війни працювали в ІА “Улюблене місто”, де керівником був Є.Бриков. Усі троє виїхали разом з окупантами на непідконтрольну територію і втратили будь-який зв’язок з обласною журналістською організацією”, – йдеться у повідомленні.
За даними МОСТа, Тетяна Брикова пішла на співпрацю з росіянами майже три роки тому. У березні 2023 року стало відомо про її призначення секретаркою створеної російськими окупантами фейкової виборчої комісії Херсонської області. На засіданні комісії, де було оприлюднене це рішення, окупаційний губернатор Херсонської області Володимир Сальдо сказав, що Тетяна Брикова брала участь в псевдореферендумі “про приєднання Херсонської області до РФ”, проведеному у вересні 2022 року.
Як повідомлялося раніше, у квітні 2022 року НСЖУ виключила зі своїх лав організатора видання Херсонський вісник new Геннадія Шелестенка за колабораціонізм та підтримку окупаційного режиму. Шелестенко та його дружина брали участь у низці пропагандистських заходів, влаштованих росіянами та місцевими колаборантами в Херсоні, а пізніше публікували пропагандистські матеріали про них. У травні 2022 року Шелестенку заочно повідомили про підозру за ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
У вересні 2024 року Шелестенка суд заочно засудив до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, визнавши винним у веденні інформаційної діяльності в співпраці з державою-агресором.
Восени 2023 року НСЖУ виключила ще вісьмох своїх членів, які ймовірно співпрацювали із росіянами.
Залиште відповідь