Суд засудив жінку, яка проводила російський референдум у Новоолександрівці на Херсонщині.
Про це свідчить відповідний вирок з судового реєстру.
Жінці інкримінували колабораціонізм. Вона проводила так званий референдум в якості членкині т. зв. виборчої комісії.
В період проведення референдуму жінка провела подворовий обхід жителів Новоолександрівки.
На суді вона спочатку не визнала вину і заявила, що була змушена до участі в проведенні референдуму скрутою після смерті чоловіка.
Також жінці нібито погрожував звільненням з роботи голова окупаційної адміністрації Новоолександрівки. Згодом вона все ж визнала свою вину.
Слова жінки про примус спростували 5 свідків. Також вони заявили, що бачили засуджену серед тих, хто проводив референдум.
Ще один свідок підтвердив участь жінки в проведенні референдуму.
В результаті суд дав їй 6 років в’язниці, конфіскував майно, на 10 років заборонив обіймати державні посади та надавати публічні послуги.
Українські правоохоронці ведуть розслідування щодо людей, які організовували і проводили т. зв. референдум ще з 2022 року, коли правобережна частина Херсонщину була окупована і звільнена.
Ці розслідування ведуться здебільшого у заочній царині, бо фігуранти втекли на лівобережну Херсонщину перед звільненням правобережної.
Але час від часу правоохоронці і затримують тих людей, які організовували та/або проводили так званий референдум і з якихось причин залишились на підконтрольних Україні територіях.
Для них є у Кримінальному кодексі є окрема стаття – 111-1. За п’ятою її частиною можна отримати від 5 до 10 років в’язниці (з додатковими обмеженнями та конфіскацією майна або без такої).
За наявною судовою практикою, фігуранти часто йдуть на угоду зі слідством і отримують мінімальний строк. Або навіть менше нижчої межі.
Підозрювані у причетності до референдуму втікачі на лівий берег мають більше шансів отримати всі 10 років, бо ніяк не беруть участь в судах, де можна, наприклад, висловитись про пом’якшувальні обставини.
Залиште відповідь