В Москві затримали мешканку Херсона, яка намагалася вивезти з окупованої території двох дітей

У Москві затримана співробітниця фонду Save Ukraine, організації, яка допомагає вивозити до України дітей із окупованих Росією територій.

Про це повідомляють російські медіа.

Про затримання громадянки України спочатку повідомило російське державне медіа «РИА Новости» з посиланням на джерело у силових відомствах. Співрозмовник «РИА Новости» заявив, що фонд Save Ukraine пов’язаний із Службою безпеки України.

Судячи з розміщеного російськими медійниками відео, затримана жінка – Гуруля Ольга Петрівна 1990 року народження. Вона, як йдеться в відео, прибула до Росії на прохання волонтера Анастасії (з Польщі) взяти опікунство над дітьми, які перебувають в місті Генічеську.

«Анастасія просила оформити письмово опікунство на цих дітей та вивезти їх до Німеччини», – розповіла жінка на відео.

Гуруля, за її словами, не є родичкою дітей, яких вона планувала вивезти за кордон, та не знайома з ними.

В аеропорту Ольгу мали зустріти. При цьому жодних контактних контактів представників приймаючої сторони вона не мала.

На відео також зафіксовано розмову Гурулі з «Катериною», яку вона називає одним з організаторів місії.

Як пишуть російські медіа, за участю фонду Save Ukraine планувалося вивезення за кордон кількох десятків дітей. Кінцева мета – вивезти дітей до Німеччини, в місто Мюнстер.

Ольга Гуруля також фігурує у репортажі українського каналу «24», знятому у липні 2022 року. Тоді Херсон окупували російська армія. Ользі вдалося залишити місто.

У сюжеті Гуруля згадує початок російського вторгнення та окупацію Херсона. Вона також розповіла, що разом із подругою 9 травня 2022 року розвішувала у місті синьо-жовті стрічки, за що була затримана людьми у балаклавах. Вони не представилися і зажадали «забути, що Херсон це Україна». Гурулю та її подругу відпустили, вручивши їм «георгіївські стрічки».

За словами Гурулі, вона мешкала у Херсоні з 2008 року.

Відомо, що жінку депортували з Росії, Скоріше за все, на території Республіки Білорусь. Про подальшу її долю поки що нічого не відомо.  

Виконавчий директор БО Save Ukraine, уповноважений Президента України з прав дитини (2014 -2021 рр.) Микола Кулеба заявив, що перед українським контрнаступом з прилеглих до лінії розмежування населених пунктів на територію тимчасово окупованого Криму і в Росію масово вивозять українських дітей.

Нагадаємо, ексмер Херсона Володимир Миколаєнко досі перебуває в російському полоні.

Джерело