Британський архітектор шукає помічників для відновлення Харкова

Фото: Харківська міська рада Норман Фостер запропонує генплан відбудови Харкова після війни.

На міжнародному форумі у Мадриді Норман Фостер обговорить промисловість Харкова, архітектуру високих технологій та автономність окремих районів міста.

Британський архітектор Норман Фостер підготував управлінську групу, яка вже готова представити потенційним інвесторам бачення нового генерального плану Харкова після війни. Наразі команда шукає 15 експертів світового рівня, які зможуть почати реалізовувати план. Про це повідомили у Харківській міській раді.

«Зараз ми зайняті залученням до команди експертів світового рівня, які мають почати реалізовувати наші ідеї. Щоб охопити все місто, нам необхідно близько 15-ти осіб. Упевнений, що разом ми зробимо Харків містом нових технологій, містом майбутнього», — сказав Фостер.

Фото: Харківська міська рада

Як зазначили у Харківській міськраді, сьогодні перед міжнародним форумом пройшла дистанційна нарада мера Харкова з Норманом Фостером. На самому форумі будуть обговорювати залучення інвестицій для відновлення Харкова після війни.

За словами Ігоря Терехова, частину коштів надасть держава, іншу буде шукати місто серед приватних інвесторів та великих міжнародних фондів. Із Харкова планують зробити «родзинку світової архітектури».

«Я хочу, щоб Харків вигідно відрізнявся від інших міст України та став родзинкою світової архітектури. Ми повинні разом створити щось настільки цікаве, щоб воно увійшло в історію архітектури й стало знаковим для всього світу», — сказав Терехов.

Як писав KHARKIV Today, раніше Норман Фостер запропонував частково зберегти будівлю Харківської обласної ради. Це можна зробити, якщо відбудувати її так, як Рейхстаг у Берліні.

Джерело