Дітей із деокупованої громади на Харківщини реабілітують у Хмельницькій області

Фото: Суспільне Понад півсотні маленьких мешканців Дергачів приїхали до Кам’янець-Подільського.

Діти безкоштовно проходять реабілітацію за підтримки благодійників та органів місцевого самоврядування.

Днями в Кам’янець_Подыльський приїхали понад пів сотні дітей із деокупованих населених пунктів Харківської області Дергачівської громади. Про це Суспільному розповів ініціатор проєкту «Дітям війни» Анатолій Ковальський.

Дарія Овчаренко та її брат Святослав три місяці жили в окупації з бабусею. Їхня мама, розповідає Дарія, поїхала до родичів і назад окупанти жінку не впустили. Електрики, газу, інтернету і зв’язку не було. З будинку не виходили, ні з ким не спілкувалися. Ховатися від обстрілів не було де, каже Дарія: «Вдома сиділи, бо не було де ховатись. Було дуже страшно. Вибухи були поряд, дуже поряд».

За словами Дарії, російські військові заходили в їхній будинок: «Один раз приходили й давали цукерки. Вони питали, чи в нас є зброя, чи ні».

Жителі Дергачів та ближніх сіл Харківської області привезли з собою в Кам’янець прапор громади. 

Денис Шеванов згадує російську «гуманітарку»: «Вони крали в магазинах ковбасу й інші продукти, а потім нам давали. І воно вже було зіпсоване. Спочатку нам казали, що війна триватиме три дні, потім тиждень. Ми сиділи чекали, коли війна закінчиться».

Іван Халін мешкав в селі, оточеному окупантами: «В першу ніч в нас були вуличні бої. Стріляли з автоматів, ходили з автоматами вулицями російські військові, наші їх доганяли й вбивали. Зайшли в селище окуповане «донецькі головорізи» й сказали, що будуть вбивати волонтерів, активістів». Харчувалися, розповів Іван, сухпайками росіян, які ті покинули в танках. Та розносили й розвозили продукти односельцям.

У Кам’янці діти мешкають у готелі, харчуються в ресторані. Коли повітряна тривога — йдуть в укриття. Як розповіла координаторка проєкту «Дітям війни» Світлана Гумінська, діти з Дергачівської громади приїхали на реабілітацію на місяць. Крім навчання, їм пропонують екскурсії, майстер-класи, вечірки, дискотеки.

За її словами, після місяця реабілітації діти можуть повернутися додому, а можуть залишатися надовше.

Загалом з вересня в Кам’янці-Подільському отримували реабілітацію за програмою понад 500 дітей.

Як писав KHARKIV Today, Росія незаконно вивезла з Харківської області понад 100 дітей

Джерело