Харківська область братиме участь у програмі будівництва тимчасового житла

Фото: Сергей Козлов/KHARKV Today. Насамперед у тимчасові будинки розселять жителівв Салтівки та Північної Салтівки.

Поки що у Харкові не відновлять постраждалі мікрорайони, жителів розселятимуть у тимчасове житло.

Харківська область братиме участь у президентській програмі з будівництва тимчасового житла. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Звичайно, братимемо участь у програмі Офісу президента з приводу будівництва тимчасового житла для людей, поки ми не зможемо або не приступимо до відновлення наших житлових мікрорайонів. Зокрема, це Салтівка та Північна Салтівка, які найбільше постраждали», — сказав Синєгубов.

Раніше повідомляли: Російські окупанти спеціально розстрілювали харківські багатоповерхівки

Як пояснив голова Харківської обласної військової адміністрації, зараз у місті та області працюють над відновленням критичної інфраструктури — теплотрас, газо-, водо-, електропостачання, адміністративних будівель.

«На сьогоднішній день проводяться всі необхідні експертизи, щоб зрозуміти, що ми відновлюємо, що нам, на жаль, доведеться знести. Враховуючи, що це історичні будівлі у більшості, то тут є нюанси. Як тільки буде дозвіл та рішення Офісу президента, звичайно ж, і це залежить від військової обстановки по області, ми розпочнемо відразу ж відновлення”, — пояснив Олег Синєгубов.

Водночас Харківський міський голова Ігор Терехов категорично проти будівництва тимчасового житла у Харкові. У міста був такий досвід: вісім років тому на проспекті Льва Ландау збудували модульне містечко для переселенців із Луганської та Донецької областей. Термін служби міста був розрахований на три роки, але люди залишалися там аж до 24 лютого 2022 року.

Каркасне містечко для переселенців уже звели у Львові, який прийняв найбільше людей зі сходу України.

Джерело